reklama

Liquid S: Chystaný tabletofon se čtyřmi jádry od Aceru

Liquid S: Chystaný tabletofon se čtyřmi jádry od Aceru
2013-03-04T14:15:25+01:00
• 4. 3. 2013

Při ohlédnutí se za letošním ročníkem Mobile World Congress a přímo stánkem společnosti Acer je nutno říci, že veřejnosti nepředstavil žádné novinky, ani co se týče jeho vlajkové lodi. K vidění byla pouze nejnovější zařízení Liquid E1, Liquid Z2 a Iconia B1, které Acer představil pár týdnů před samotným startem veletrhu. Jen všímaví mohli v rozhovoru pro oficiální MWC noviny zaregistrovat zmínku o připravovaném tabletofonu, o němž se zmínil prezident z divize chytrých telefonů.

Acer

Prezident v daném článku hovořil o tom, že Acer v současné době nenabízí žádný čtyřjádrový telefon, ale pouze jejich tablety mají čtyřjádrové procesory. Takže trh může očekávat tabletofon s názvem Acer Liquid S, který bude jejich prvním netabletovým zařízením poháněným procesorem se čtyřmi jádry.

Jak si v dnešní době vlastně vyložit pojem tabletofon neboli phablet? Podle společnosti Acer jde o zařízení minimálně se 4,7-palcovým displejem. Jenže ostatní výrobci chytrých telefonů stále více představují modely s 5-palcovými displeji, čímž minimální hranici pro toto označení neustále posunují do jiných čísel.

Výstřižek

Loňské vlajkové modely se 4,7-palcovým displejem představil Samsung u své Galaxy S III nebo HTC u One X. S 5,5-palcovou úhlopříčkou jsme se mohli setkat u Galaxy Note II a Optimus G Pro, což se už více přibližuje takzvaným tabletofonům. Prozatím Asus a jejich Fonepad zřejmě nastavil nejvyšší laťku, jelikož disponuje 7-palcovým displejem. Na závěr tedy u Aceru Liquid S můžeme očekávat něco mezi těmito rozměry, ale sám bych se přikláněl někde k hranici mezi 5,5 až 6 palci.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim