LG připravuje chytré hodinky a něco jako Google Glass

LG připravuje chytré hodinky a něco jako Google Glass
2013-03-24T10:15:47+02:00
• 24. 3. 2013

Zřejmě se tento rok dočkáme expanze všech významných firem v sektoru chytrých hodinek, kde se v současnosti pohybuje nejvíce Sony s dostatečným náskokem. Ovšem brzy přibudou konkurenti, kteří zatím oficiálně neoznámili své produkty. V tomto ohledu zatím potvrdil vývoj jen Samsung, ale můžeme počítat s Applem a případně i s Googlem.

lg-watch-phone-640x728

Do tohoto sektoru se má pustit i LG se svými chytrými hodinkami. Informace nejsou zatím potvrzeny samotnou společností, ale zdroje The Korea Times vše prozrazují. Jedná se o poměrně logický krok, jelikož si firma nemůže nechat utéct svou intervenci do trhu, který se teprve chystá na svou expanzi. Prozatím máme sice kusé informace, ale model od LG by měl mít k dispozici GSM modul, čímž se bude asi podobat projektu Altius od Samsungu.

Zřejmě se tak schyluje k obrovskému konkurenčnímu boji, kde se předpokládá hlavní rivalita mezi Samsungem a Applem. Ovšem firma LG chce, aby se s ní počítalo jako s konkurenceschopným subjektem. Na základě několika zmínek se objevují náznaky i přípravy zařízení, které by se mělo podobat Google Glass. Tímto krokem by mohla nabídnout kompletní set všech mobilních zařízení, čímž by konkurovala nejspíše Googlu.

Tímto vzniká otázka, jestli se připojí všechny společnosti. Máme počítat s dalšími firmami, jenž se budou chtít připojit? Jednalo by se o logický krok a jen uvidíme, jestli nezůstanou stranou Huawei, ZTE nebo i HTC.

Zdroje: theverge.com, phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat