reklama

SuperBeam – sdílení s využitím WiFi Direct, NFC, QR

SuperBeam – sdílení s využitím WiFi Direct, NFC, QR
2013-03-24T10:30:50+01:00
• 24. 3. 2013

Už jste se snažili sdílet mezi smatphonem a tabletem nějaké soubory? Většinou jste přišli na to, že využití NFC a Bluetooth není zrovna nejrychlejší. Je tu možnost využít extrémně rychlou možnost pomocí WiFi Direct, ale zřejmě vás to ani nikdy nenapadlo, jelikož byste museli řešit nastavení nebo spárování. Existuje opravdu mnoho způsobů pro sdílení, ale konečně se objevila aplikace, která vyřeší spoustu problémů za vás.

unnamed

Jmenuje se SuperBeam | WiFi Direct Share a jak název napovídá, tak je zde využito hlavně rychlého přenášení souborů skrze WiFi Direct. Ovšem tentokrát odpadá problém se spárováním dvou zařízení. Pokud je tablet a smartphone vybaven NFC technologií, tak je vše velmi jednoduché. Ve svém souborovém manažeru najdete položky, označíte je a nasdílíte skrze aplikaci SuperBeam.

Untitled-2

Na displeji se vám zobrazí velký QR kód. Pokud přiblížíte obě zařízení k sobě a využijete NFC, tak odešlete takto QR kód do druhého. Po chvíli se začne s přenosem souborů přes WiFi Direct. Pokud třeba smartphone nemá NFC, můžete kód naskenovat pomocí fotoaparátu. Samozřejmě se myslelo i na absenci WiFi Direct. Aplikace je připravena i na běžné sdílení skrze WiFi. Vše je poměrně jednoduše ukázáno na videu. Byť je v angličtině, je velmi názorné.

Aplikace splnila mé očekávání a je velmi jednoduchá na obsluhu. Dokonce jsem překvapen, že je zdarma ke stažení, ale můžete autorovi věnovat příspěvek na další vývoj. Byl bych ochoten za SuperBeam | WiFi Direct Share zaplatit i 20-40 Kč. Vřele doporučuji pro vyzkoušení.

logo-app SuperBeam | WiFi Direct Share LiveQoS Zdarma ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat