reklama

Google experimentuje s kompresí dat u Chromu pro Android

Google experimentuje s kompresí dat u Chromu pro Android
2013-03-04T05:30:00+02:00
• 4. 3. 2013

Česká republika je tak trochu specifický trh, co se týče mobilního připojení skrze naše operátory. Ačkoliv se v poslední době začaly objevovat menší změny, stále se nejedná o výhru. Neustále bojujeme s nízkým FUP a pro mnohé je jedno řešení v podobě služby Opera Turbo. Díky ní dochází ke kompresi dat a vy si můžete načítat webové stránky rychleji bez značného čerpání FUP. Google nyní experimentuje s podobnou službou, která by mohla vzít vítr z plachet Opery.

Screenshot_4

Prozatím se nemusíme radovat, že by se novinky od Googlu objevila nějak brzy, jelikož sama společnost ještě nic nepředstavila. Důkaz nalezl vývojář François Beaufort v samotném kódu projektu Chromium, který byl vydán v pátek. Doslova se uvádí:

Reduce data consumption by loading optimized web pages via Google proxy servers.

Nová služba bude využívat proxy servery Google SPDY, přičemž SPDY je jen zkratka pro SPEEDY (rychlost). Za vším má stát nový protokol, který byl vyvinut pro toto specifické využití. Ačkoliv se může zdát, že se jedná jen o jeden projekt,  má  se jednat o součást celé nové strategie pro urychlování webů. S tím Google experimentuje již delší dobu.

Pokud si budete chtít vyzkoušet tuto novinku, budete potřebovat Chrome pro Android, USB kabel a počítač. Po připojení smartphonu k PC zadáte následující příkaz:

adb shell ‚echo „chrome –enable-spdy-proxy-auth“ > /data/local/tmp/content-shell-command-line‘

Musíme upozornit, že se jedná jen o experimentální funkci a službu, takže zatím doporučujeme posečkat. Zřejmě se dočkáme této novinky ještě letos, ale prozatím je předběžné odhadovat nějaké datum. Tímto se samotný webový prohlížeč Chrome pro Android posouvá výše a mohl by ztížit postavení Opery na mobilním trhu.

Zdroje: plus.google.com, thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat