reklama

Google Babble je Babel – nové informace ze zákulisí

Google Babble je Babel – nové informace ze zákulisí
2013-03-30T12:00:41+01:00
• 30. 3. 2013
3

Google Babble mělo být označení nové služby spojující komunikační kanály od Googlu. Poprvé by se měla objevit na konferenci Google I/O 2013. Už jen tato informace dokázala způsobit velký povyk a naši čtenáři vzali spekulaci velmi kladně. Dokonce můžeme hovořit o nejočekávanější službě tohoto roku. Nyní se ukazuje, že došlo k několika nepřesnostem.

google-babel-chat-service

Snímky obrazovek z Babble nejsou reálné a opět se jednalo o vtípek, ale s takovými situacemi musíme počítat do doby, než dojde k představení. Dokonce interní název komunikační služby byl mírně zdeformován a v Googlu je známa pod označením Babel. Objevují se informace, které upřesňují některé specifikace a funkce novinky. Zatímco se zde nezmiňuje spojení s Google Voice, tak i přes to se máme na co těšit.

Můžeme se dle informací těšit na multiplatformní komunikátor, který nalezneme na Chromu, Google Plus, Gmailu, Androidu a iOS. První zmiňovanou funkcí má být možnost přistoupit k běžící konverzaci z jakéhokoliv zařízení. Součástí bude přepracované uživatelské prostředí s novým vzhledem. Podstatným vylepšením má být komunikace ve skupinách, což bylo doposud vyčítáno běžnému chatu v podobě GTalku. Nebude chybět možnost posílání obrázků, ale zřejmě se dočkáme větších možností, ale nevíme, jestli zde budou zahrnuty i soubory. Poslední funkcionalitou mají být značně vylepšené notifikace (upozornění) napříč všemi platformami.

Nezbývá nic jiného, než jen čekat na oficiální představení. I samotný název by se měl změnit, jelikož samotné slovo Babel je již použito u konkurenční komunikační služby na adrese babel.com.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Radim Václav Mihalik

30. 3. 2013, 16:48

Že by konečně Google hodil svůj komunikátor na iOS? Na to čekám už jak dlouho :)

Doufám ze to bude i na Windows Phone!

Vladimír Štíbr

30. 3. 2013, 12:06

Doufám, že to opravdu sjednotí všechny podobné služby.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim