reklama

GMusicFS zpřístupní hudbu z Google Music pro většinu aplikací root

GMusicFS zpřístupní hudbu z Google Music pro většinu aplikací [root]
2013-03-11T06:44:08+01:00
• 11. 3. 2013
2

Google Music je poměrně oblíbenou hudební službou. Veškeré své skladby máte uloženy u Googlu a následně je můžete streamovat takřka do jakéhokoliv zařízení. U aplikace Google Music pro Android si můžete taktéž uložit vybraná alba přímo do zařízení, ale k přehrávání musíte použít řešení od Googlu. Jakýkoliv jiný přehrávač dané skladby nevidí. Mnoho z našich čtenářů se ptalo po způsobu, jak si písničky přehrát i v jiném přehrávači. Možná zde máme nadějné řešení, které vám to umožní.

Google-Play-Music

Člen XDA Devepolers, bubbleguuum, vytvořil aplikaci, která dokáže zpřístupnit veškerý obsah Google Music pro vaše zařízení a hlavně pro jiné přehrávače. Aplikace se jmenuje GMusicFS a sama o sobě neumožňuje přehrávání. Jedná se opravdu jen o nástroj. Samozřejmě je tu háček v požadavcích, jelikož budete potřebovat root, bez kterého toto řešení nefunguje.

control

Bohužel to není jediná podmínka. GMusicFS připojuje obsah z Google Music jako systém souborů FUSE, což vyžaduje podporu kernelu, jinak vám tato možnost nebude fungovat. Díky tomu se obsah tváří, jako by byl na SD kartě. Dále musíte mít Android 4.0 a vyšší. Toto řešení bylo testováno na Nexus 4 a Nexus 7 s Androidem  4.2.2. Funkčnost byla potvrzena i na  CM10 (4.1.2).

Prozatím se jedná o beta verzi aplikace a údajně by tento způsob mohl nalézt uplatnění u většiny známých přehrávačů hudby. Mohou se vyskytnout komplikace, ale raději doporučíme, aby tuto možnost zkoušeli jen zkušenější uživatelé.

 

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Daniel Peukert

8. 4. 2013, 19:14

Z toho, co jsem vyčetl tady http://bubblesoftapps.com/gmusicfs/help2.html, tak to zatím soubory jenom streamuje, viz. tento odstavec:

Does GMusicFS support caching/pinning tracks to SD card ?
Not yet but this is planned. Currently, tracks are always streamed from the network.

Jo super myšlenka a už se těším na orginální G.Play.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim