reklama

Apple získává podporu Nokie v boji proti Samsungu

Apple získává podporu Nokie v boji proti Samsungu
2013-03-08T10:45:34+01:00
• 8. 3. 2013
3

Patentový spor mezi Applem a Samsungem v USA ještě neskončil, byť v minulém roce bylo rozhodnuto, že korejská společnost musí zaplatit odškodné činící více jak 1 miliardu dolarů. Nedávno jsme vás informovali o tom, že tato částka byla razantně snížena, ale ještě se bude rozhodovat o dalších záležitostech ve sporu, takže zatím není stanoveno přesné odškodné. Ačkoliv jsme již několikrát informovali o tomto sporu, tak se vždy jednalo o dvě společnosti. Nyní ale vstupuje do hry Nokia.

Finský výrobce ještě před nějakou dobou bojoval s Applem, ale daný spor byl ukončen. I tak jsme si mohli myslet, že mezi společnostmi panuje rivalita a nikdy si nepotřesou rukama. Zřejmě jsem se spletl, jelikož Nokia přispěchala na pomoc Applu, byť vlastně nepotřebuje, aby mu kdokoliv pomáhal. V krátkosti se dá říci, že právníci z Cupertina vyhrávají.

gsmarena_001 (1)

Jedná se tu ale o jinou součást sporu. Na konci minulého roku byla odmítnuta žádost Applu, aby byly pozastaveny prodeje 26 modelů od Samsungu. Soudkyně Koh rozhodla v neprospěch této žádosti a právě kvůli tomuto rozhodnutí se do sporu snaží dostat Nokia. Přímo podporuje žádost Applu na zakázání prodeje zmíněných modelů. Dodává, že nedůslednost v zákazu smartphonů Samsungu „může způsobit dalekosáhlé škody v prostředí americké patentové ochrany“.

Zatím není jasné, co bývalý rival tímto aktem sleduje. Zvláštní je i to, že se z ničeho nic staví na stranu Applu a snaží se nějakým způsobem zasáhnou do celého sporu. Můžeme toto jednání brát jako odvetu po tom, co Samsung sesadil Nokii z první pozice jakožto největšího výrobce mobilů. Objevily se i nějaké narážky, které poukazovaly na návaznost dohody, která byla podepsána při ukončení sporu mezi Nokií a Applem. Jedná se jen o spekulace, ale pravý záměr finského výrobce není zcela znám. Navíc Apple v celém sporu vyhrává, takže ani nepotřebuje pomoc od firmy, která má silné finanční potíže.

Zdroje: phandroid.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Barnet

8. 3. 2013, 17:43

To by mě teda zajímalo, jaké dalekosáhlé škody může způsobit v prostředí americké patentové ochrany… že by konečně pořádek, který je tam nezbytný?

Snaha podpásově odstranit konkurenci.

Yuri_Ford

8. 3. 2013, 12:34

spis dalsi snaha MS o sesazeni androida. doufaji ze pak se jejich WP budou prodavat vic.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim