reklama

Tizen 2.0 Magnolia se představuje spolu s SDK

Tizen 2.0 Magnolia se představuje spolu s SDK
2013-02-20T07:43:42+01:00
• 19. 2. 2013

Nyní se horlivě připravujeme na veletrh MWC, proto se trochu  opomíná nejmladší operační systém Tizen, který pochází ze společné dílny několika společností. Je také zaštiťován organizacemi, ale především nás zajímá, jak tento systém bude vypadat a na jakých smartphonech se objeví.

tizen-logo

V tuto chvíli to zatím vypadá tak, že k oficiálnímu uvedení na trh ještě nedojde a nemusíme ani počítat s představením na veletrhu MWC. Ovšem práce se nezastavují, jelikož bylo vydáno nové SDK k tomuto systému pro vývojáře. Součástí je také Tizen 2.0 Magnolia, přičemž doposud byla k dispozici verze Tizen 1.0 Larkspur. Došlo k vylepšení celého systému, kde nyní najdeme podporu pro nejrůznější technologie.

Samozřejmostí je zdokonalení frameworku, který nyní podporuje třeba state-of-the-art HTML5/W3C API. Zajímavostí je, že zde přibyla možnost zobrazení na celé obrazovce a také funkce multi-window, která vám může být známa především z Galaxy Note II. To znamená, že i v tomto systému budeme moci spustit aplikace v menších oknech.

Mezi novinky mohu zařadit i běh aplikací na pozadí, IP Push nebo TTS (přečtení textu). Spousta novinek se týká vývojářů, ale nová verze Tizen 2.0 Magnolia přináší s sebou i ukázku přepracovaného vzhledu systému. Jedná se jen o několik snímků obrazovky, ale můžeme si zde všimnout, že se změny dotkly horní lišty. Celkově systém působí jednodušeji a hlavně čistě.

 BDZcN7UCQAEIx-q.png-largeBDZdkjCCYAMEgHi.png-largeBDZdnJwCMAACKqP.png-large

IMG-20130218-WA0003-1BDZsaC7CQAAQcqR.png-largehomescreen

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim