reklama

Tim Cook: OLED displeje jsou strašné a na velikosti nezáleží

Tim Cook: OLED displeje jsou strašné a na velikosti nezáleží
2013-02-13T11:55:11+01:00
• 13. 2. 2013
1

Včera se konala konference Goldman and Sachs, kde vystoupil i Tim Cook. Kromě obvyklých záležitostí se vyjádřil také k otázce displejů u iPhonů. Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že velikost 4 palce u iPhonu 5 nemusí být konečná a mohl by se objevit model, který by dosahoval i větší úhlopříčky. Mnozí fanoušci této společnosti ale tvrdí, že se neobjeví žádný smartphone, který by měl opět pokořit zavedený standard.

51091983tim-cook

Tim Cook na otázku týkající se velikosti displeje odpověděl šalamounsky, ale zároveň ani neřekl, jestli Apple zůstane u 4 palců. Značí to snad, že si připravuje místo pro oznámení většího smartphonu? To zatím nevíme.

Tim tvrdí, že Retina displeje vždy nabídnou jasnější obraz a OLED displeje nabízí jen přesycené barvy. To je zajisté do určité míry pravda, ale v současnosti někteří zákazníci nedají dopustit na AMOLED displej na svém smartphonu. U těchto výroků bychom se moc nezastavovali, ale nedávno se začalo proslýchat, že by Apple mohl koketovat s OLED technologií.

Nejedná se zatím o potvrzenou informaci, ale údajně byl najat James (Jueng-Gil) Lee. Ten pracoval hlavně pro LG, Samsung a Cambridge Display Technology, kde patřil mezi špičku v oblasti OLED displejů. Zatím se netuší, proč by Apple nabízel práci takovému expertovi. Možná se připravuje Apple TV, která bude mít výše zmiňovanou technologii. Možná se chce společnost z Cupertina poohlédnout po alternativách k Retina displejům.

V úvahu také připadá displej pro iHodinky, o kterých se nedávno začalo spekulovat. Konkrétně se objevily informace u několika největších médií, proto by se mohlo předpokládat, že se opravdu dočkáme chytrých hodinek od Applu. Je pravděpodobné, že budou vybaveny OLED displejem.

Zdroje: theverge.com, ubergizmo.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

kupil som, videl som, a predal som. Alomed display na Galaxy Nexuse bolo proste niečo hnusné, a nepoužiteľné….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim