Laserová klávesnice v iPhonu? Apple podal patentovou přihlášku

Laserová klávesnice v iPhonu? Apple podal patentovou přihlášku
2013-02-01T09:00:44+02:00
• 1. 2. 2013

Pamatujete si na zvěsti, které doprovázely uvedení iPhonu 5? Jedna z nich se konkrétně zmiňovala o klávesnici, která by se promítala pomocí laseru před iPhonem. Bylo jasné, že se jedná jen o výmysl několika lidí, kteří vytvořili poměrně známý koncept, jenž ukazoval neuvěřitelné vlastnosti mobilu. Letos očekáváme další generaci iPhonu a opět se zde objevují zmínky o laserové klávesnici.

Tentokrát se ale nejedná o nějaké zvěsti. Apple opravdu uvažuje o takovém způsobu vytvoření klávesnice před iOS zařízením. Podal si patentovou přihlášku, která přímo popisuje využití kamery a laseru. Nyní je jasné, že se tímto nápadem Apple začal opravdu zabývat. Přímo popisuje, jak by měla být celá technologie implementována na mobilu. Na obrázku níže můžete vidět, že celý systém se bude nacházet na horní straně iPhonu.

Laserový zdroj by jednak promítal klávesnici před zařízením, ale zároveň by sloužil i pro měření hloubky. Následně by kamera snímala dotyky na klávesnici. Reálné využití zde zatím není a to ani náznak nějakého prototypu. V patentu se nezmiňuje jen iPhone, ale jsou zde uvedena všechna zařízení, kde by se tato technologie mohla jednoduše implementovat.

V tuto chvíli není na místě tvrdit, že by se laserová klávesnice objevila v nadcházející generaci. Na druhou stranu je zjevné, že si Apple pohrává s danou technologií. Může trvat i několik let, než se vše dostane do praxe. Ostatně se jedná jen o patentovou přihlášku, která zatím čeká na schválení.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat