reklama

Kolik u nás bude stát HTC One a kde ho koupíte?

Kolik u nás bude stát HTC One a kde ho koupíte?
2013-02-21T05:32:00+01:00
• 21. 2. 2013

Během tiskové konference, kde HTC představilo svou nejnovější vlajkovou loď, jsme získali základní informace o jeho dostupnosti. Ještě v únoru se rozbíhají předobjednávky a během března by se měl dostat na více než 80 světových trhů a prodávat by ho mělo více než 185 operátorů a dalších partnerů HTC. Z české operátorské scény oficiálně potvrdil dostupnost na svých sociálních sítích pouze Vodafone.

Samozřejmě jsme zjišťovali, jak jsou na tom další čeští operátoři. T-Mobile nám odpověděl, že prozatím není uvedení do nabídky rozhodnuté a bude se o něm teprve jednat. Odpověď jsme dostali i od O2. Podle jejich vyjádření se zařazením do nabídky počítají někdy v polovině března a cena by se podle prvních odhadů měla pohybovat kolem 16 000 Kč.

HTC_One_B_W

Bohužel však stále přesně nevíme, kolik bude nové zařízení na našem trhu obecně stát. Prozatím máme pouze kusé informace od některých prodejců, kteří spustili předprodej a můžeme částečně vycházet i ze zahraničních zdrojů. Internetový prodejce Sunnysoft v předprodeji model One (v černé i stříbrné variantě) nabízí za částku 16 000 Kč. Sunnysoft očekává dodávku telefonu někdy na konci března.

V porovnání se zahraničím je to ale poměrně vysoko nasazená cenovka a můžeme předpokládat, že konečná cena bude nižší. V Británii je cena ve volném prodeji v přepočtu asi 13 353 Kč. Pro srovnání cena Samsungu Galaxy S III na našem trhu se nyní pohybuje kolem 12 000 až 13 000 korun. iPhone 5 (32 GB) pak pořídíte asi za 21 000 Kč. Nokia Lumia 920 se pohybuje v rozmezí 14 a 15 tisíc. HTC 8X pak stojí 12 až 13 tisíc korun.

Další informace o českých cenách HTC One se snad dozvíme na české premiéře, kterou HTC chystá na tento pátek a my na ní samozřejmě nebudeme chybět.

Zdroje: sunnysoft.cz, phonearena.com

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim