reklama

HIKE Phantom TI: další smartphone s 5MPx přední kamerou

HIKE Phantom TI: další smartphone s 5MPx přední kamerou
2013-02-18T11:45:24+01:00
• 18. 2. 2013

Pokud se podíváme na současnou situaci na mobilní scéně, zadní fotoaparát s 12 MPx a více není ničím výjimečným. Nokia díky své technologii PureView tuto hranici posouvá ještě dále, a její fotoaparát bude disponovat dokonce 41MPx čipem. Kde však stále narážíme na jistá omezení a hranice, jsou přední kamery, které obvykle nabízejí maximálně 2 MPx, nicméně u levnějších modelů se jedná o podstatně nižší rozlišení.

HIKe-PHANTOM-TI

Čínský výrobce Hike přichází s modelem Phantom Ti, který stejně jako Spice Stellar Pinnacle, nebo Oppo Ulike 2 nabídne přední kamerku s rozlišením 5 MPx. Zdá se, že se nám rýsuje nový trend, který by se mohl velice brzy rozšířit globálně do všech smartphonů a nabídnout tak výrazně lepší zážitek s videokonferencí přes GTalk či Skype.

Phantom Ti sází na nízkou cenu. Ta vychází v přepočtu na 240 dolarů, což v přepočtu na naší měnu činí nějakých 4 500 korun.  Za tuto cenu telefon nabídne již zmiňovaný přední 5MPx fotoaparát, 4,7 palců veliký displej s rozlišením 1 280 x 720 pixelů, zadní fotoaparát s rozlišením 8 MPx, dvoujádrový procesor Mediatek MT6577T s taktem 1,2 GHz a 1 GB operační paměti RAM.  Grafický výkon zajistí čip SGX 531. Vnitřní uživatelská paměť má kapacitu 16 GB, kterou lze rozšířit o slot pro microSD karty. Konektivitu zajistí Bluetooth 4.0, USB 2.0, GPS a Wi-Fi. Baterie je neodnímatelná a její kapacita je 2 200 mAh. Instalovaným systémem je Android 4.0.

Zdroj: gizchina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat