reklama

Eric Schmidt letos prodá více než 40 % podílu v Googlu

Eric Schmidt letos prodá více než 40 % podílu v Googlu
2013-02-11T07:01:14+01:00
• 11. 2. 2013

Generální ředitel společnosti Google, Eric Schmidt v pátek oznámil pro rok 2013 rutinní diverzifikaci majetku a s tím spojený prodej téměř poloviny vlastněných akcií tohoto technického giganta.

Eric Schmidt

Přesněji jde o 3,2 milionu akcií v hodnotě 785 dolarů za kus, což mu celkem přinese slušné 2,5 miliardy dolarů. Podobně velký výprodej se konal již v roce 2012, kdy si Eric Schmidt přišel na 1 miliardu dolarů, a i když s momentální nabídkou přijde o nadpoloviční většinu akcií, tak stále bude vlastnit 1,3 % společnosti, a dokonce také 5% hlasovací právo.

Možná se někteří budou divit, proč Eric Schmidt rozprodává skoro všechny akcie, jejichž cena za poslední rok vzrostla o 30 % procent a není vyloučeno, že i nadále postupně porostou. Odpověď může znít zcela jasně, chce je jen zpeněžit a využít pro jakékoliv další účely. Jenže, do čeho v dnešní době investovat 66,09 miliard korun vydělaných za poslední dva roky.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim