reklama

Aktualizace iOS 6.1.3 Beta má řešit problém s PIN kódem

Aktualizace iOS 6.1.3 Beta má řešit problém s PIN kódem
2013-02-22T06:29:45+01:00
• 22. 2. 2013
1

Před týdnem jsme vás informovali o celkem závažném bezpečnostním problému, který se vyskytl v systému iOS 6.1. Ten umožňoval celkem dlouhým postupem obejít ochranu PIN kódem u všech zařízení od Applu. Nepotřebovali jste žádné speciální aplikace nebo metody, prakticky stačila trpělivost a dodržení návodu. Následně jste se mohli dostat do celého systému a v podstatě jste odemkli bez znalosti kódu dané zařízení.

Nedávno se objevila aktualizace na iOS 6.1.1 a následně 6.1.2, která opravovala problém s Microsoft Exchange, kde uživatelé ohlašovali větší drancování baterie. Bohužel se jednalo o jedinou opravu, která byla v nové verzi obsažena. Nyní se objevuje verze 6.1.3, která již má obsahovat opravu zabezpečení, jež má znemožnit aplikování postupu pro vniknutí do systému.

ios-6.1-release-date-2013

Bohužel se nejedná o oficiální verzi, jelikož má nálepku „beta“. Je určena výhradně pro vývojáře, na oficiální update si budou muset majitelé zařízení od Applu ještě počkat. Zatím netušíme, kdy se iOS 6.1.3 objeví bez přívlastku beta.

ios-613-beta2

Jedná se o již několikátou aktualizaci od Applu a některé weby se začínají zmiňovat o tom, jestli se jedná o správný postup. Sama společnost má zatím jeden z nejlepších aktualizačních systémů v současnosti. Většinou se nové verze šíří neuvěřitelně rychle, ale s vydáváním oprav v týdenních intervalech asi nebude nejlepší. Zřejmě se jedná o výjimku, byť by mnoho uživatelů asi uvítalo vydání jedné aktualizace obsahující více oprav. Nyní si musíme počkat, jestli se podařilo opravit bezpečnostní riziko.

Zdroj: ubergizmo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jack Smith

23. 2. 2013, 11:34

Njn. ale kdyz máte v 6.1. takovou chybu, která prakticky odpali vsechny uzivatele iphonu a ipadu od firemních mailu, pak je jedine dobre, ze Apple to opravi a vyda aktualizaci ASAP

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat