reklama

WiMe NanoWatch – chytré hodinky se slotem na SIM kartu video

WiMe NanoWatch – chytré hodinky se slotem na SIM kartu [video]
2013-01-29T14:09:32+01:00
• 29. 1. 2013
1

Chytré hodinky jsou mezi námi již nějaký ten pátek, ale prozatím se moc neprosadily. Většinou se totiž jedná o dražší zařízení. V tuto chvíli na trhu můžeme najít modely od Sony nebo jiných výrobců, kteří se chtějí lišit třeba displejem E-Ink. Na veletrhu CES ale mnohým unikl model WiMe NanoWatch, který získal cenovku 99 dolarů, ale nejedná se o jedinou zajímavost na tomto modelu.

Jako obvykle můžete tyto chytré hodinky spárovat s vaším mobilním telefonem skrze Bluetooth. Díky tomu si můžete přečíst, kdo vám volá nebo píše. Disponuje displejem o úhlopříčce 1,54 palce s rozlišením 240 x 240 pixelů, který je navíc dotykový. Samozřejmě zde najdete spoustu aplikací, které můžete aspoň s nějakým pohodlím ovládat na tak malém displeji, ale to rozhodně není vše. WiMe NanoWatch disponují slotem na SIM kartu, takže můžete bez využití dalšího mobilu volat. Jen netuším, jak by takový hovor bez použití hands-free sady vypadal.

Samotné technické specifikace nejsou příliš podrobné, ale aspoň něco se podařilo zjistit. K dispozici bude varianta s 2GB (na videu 4GB) interním úložištěm. Systém by měl být zřejmě Android, ale zdroje se jen odkazují na nějakou verzi linuxu. Kapacita baterie je pouze 300 mAh, což vám umožní hovor o délce 4 hodiny nebo 120 hodin pohotovostního režimu. S pomocí SIM karty můžete být připojení na GSM síti a maximálně využívat GPRS. Kromě výše zmíněného Bluetooth je k dipozici i FM rádio. V současnosti jsou WiMe NanoWatch k dipozici v Číne, ale zřejmě se dočkají o globálního prodeje.

Zdroje: androidspin.com, liliputing.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vypadá to šikovně,ale potřeboval bych spíš něco vodotěsného a odolného,co bych mohl mít při práci na ruce a mohl si případně přivolat pomoc pří úrazu.Dělám s pilou a mobil mám v brašně.Pohybuji se i dál od brašny,to znamená že dosah Bluetooth by nemusel stačit.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim