reklama

Soud schválil prodej patentů od Kodaku

Soud schválil prodej patentů od Kodaku
2013-01-19T09:38:22+02:00
• 19. 1. 2013

Jako už je zvykem, i tento rok bude jednoznačně patřit soudním sporům, jejichž předmětem jsou tahanice o patentové vzory. V roce 2013 zřejmě budeme svědky soudních pří, kde budou figurovat především různé patenty související s mobilním fotoaparátem. Minulý týden totiž jeden ze soudců schválil prodej tisícovky patentů společnosti Kodak, a to rovnou 12 technickým gigantům.

Na seznamu zájemců můžeme najít velikány jako Google, Apple nebo Amazon, ale dále také Adobe, Research In Motion, Samsung, HTC, Fujifilm, Facebook, Huawei, Microsoft či Shutterfly. K prodeji bude celkem 1 100 patentů společnosti Kodak, jejichž hodnota je odhadována na částku 527 milionů dolarů (tj. v přepočtu 10,1 miliard korun).

Z nich 700 se týká LCD hledáčků digitálních fotoaparátů, dalších 400 pak snímání a manipulace s nimi. Pokud by Kodak všechny tyto patenty dokázal dobře zpeněžit, měl by být schopen řádné splatit své účty a rychleji uniknout od případného konkurzu, který lze očekávat v první polovině roku 2013.

„Se soudním schválením prodeje patentového portfolia digitálního snímání jsme dosáhli jednoho z klíčových restrukturalizačních cílů Kodaku. To nás směruje k dalšímu růstu a úspěchu a umožňuje Kodaku splatit podstatnou část svých původních úvěrů,“ řekl mluvčí firmy.

Zdroj: pcmag.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat