reklama

BlackBerry Z10 – hlasové ovládání, webový prohlížeč a prediktivní psaní video

BlackBerry Z10 – hlasové ovládání, webový prohlížeč a prediktivní psaní [video]
2013-01-19T10:26:13+02:00
• 19. 1. 2013

BlackBerry Z10 zřejmě bude hlavním lákadlem společnosti RIM. Sice si musíme počkat na oficiální uvedení, ale do této chvíle se tento model objevil na takovém množství videí, že vlastně není ani co představovat. Těšit se můžeme akorát na akci plánovanou na konec měsíce a upřesnění ceny nebo dalších funkcí. Tentokrát zde máme ukázku práce se systémem BB10.

Hlasové ovládání je poměrně stěžejním bodem každého smartphonu, ale nemusí patřit mezi ty nejvyužívanější funkce. I tak RIM zapracoval na této možnosti. Z videa je vidět a slyšet, že si poradí s němčinou, což by naznačovalo, že bude více dostupných jazyků. Samotná aplikace se dosti podobá všem konkurenčním, ale snad to nebude vadit.

V tomto videu se autor také zaměřil na webový prohlížeč, který se neseká, byť se nejedná o finální verzi. Docela dobře reaguje a skrolování je plynulé. Došlo také na aplikaci Facebook, která je v mobilu předinstalovaná. Nevykazuje chyby dřívějších verzí z Androidu nebo iOS. Další důležitou funkcí, s kterou se bude systém chlubit, je prediktivní psaní. Z videa jde vidět, že stačí zvolit písmeno a jedním tahem určit slovo, které bude použito v textu. Jak jsem již poznamenal, tak se jedná o ukázku v němčině, naštěstí jsou ve videu i anglické titulky, aspoň v některých pasážích.

Zdroj: slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim