reklama

Samsung by mohl letos uvést celkem tři nové tablety

Samsung by mohl letos uvést celkem tři nové tablety
2013-01-22T10:30:00+02:00
• 22. 1. 2013

Samsung patří v současné době k výrobcům, kteří ohlašují jeden model za druhým. Tento trend platí jak pro mobilní telefony, tak pro tablety. Před třemi dny jsme vás informovali o poodhalených specifikacích tabletu Samsung Galaxy Note 8.0. Nyní jsou již specifikace kompletní, a tak si uděláme malou rekapitulaci. Samsung Galaxy Note 8.0, který nese kódové označení Kona.

Bude poháněn čtyřjádrovým procesorem, taktovaným na frekvenci 1,6 GHz, doplněným o 2 GB RAM. Tablet bude vybaven 8palcovým TFT Super Clear LCD displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů, zadní kamerou s rozlišením 5 MPx a přední kamerkou se 3 MPx. Pro ukládání dat bude sloužit interní paměť o velikostech 16 nebo 32 GB, kterou bude možné rozšířit o dalších 32 GB díky slotu pro microSD kartu. Konektivitu zajistí Bluetooth 4.0, USB 2.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a GPS. Podporované GSM sítě jsou: EDGE, HSPA a HSPUA. Dodávaná baterie bude mít kapacitu 4 600 mAh.

Galaxy Note 8.0 bude dodáván ve dvou variantách. Levnější verze bude podporovat jen připojení přes Wi-Fi, dražší pak zvládne jak Wi-Fi, tak 3G sítě. Oba dva tablety budou vybaveny operačním systémem Android Jelly Bean 4.2. Rozměry budou u obou shodně 211,3 x 136,3 x 7,95 mm.

Dalšími modely, které plánuje Samsung uvést brzy na trh, jsou tablety řady Galaxy Tab 3. Tyto tablety ponesou kódové označení Santos a konkrétně by se mělo jednat o modely GT-P3200, GT-P3210, GT-P5200 a GT-P5210. Tablety Santos by měly přijít ve variantě se 7palcovým a 10,1palcovým displejem a dále se budou lišit tím, zdali budou podporovat jen Wi-Fi připojení, nebo i 3G síť. U této řady tabletů zatím nejsou známy bližší specifikace. Také 7palcová varianta zatím není jistá. Očekávaný termín uvedení tabletů na trh je někdy v polovině tohoto roku.

Posledním ohlášeným modelem je high-end tablet, který nese kódové označení Roma. I u tohoto modelu zatím nemáme příliš mnoho informací o jeho výbavě. Víme jen, že tablet nese modelové označení GT-P8200 a že by měl disponovat 5Mpx fotoaparátem. Nabízet by se pak měl ve dvou variantách s 16GB a 32GB pamětí. Stejně jako u ostatních modelů, i zde se očekává uvedení v polovině letošního roku.

 

Zdroj: sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat