reklama

Rovio: 263 milionů aktivních hráčů jen za minulý měsíc

Rovio: 263 milionů aktivních hráčů jen za minulý měsíc
2013-01-14T10:00:55+01:00
• 14. 1. 2013

Na loňský rok si finská společnost Rovio nemůže v žádném případě stěžovat a určitě ho může považovat za jeden z nejúspěšnějších. Vývojáři hry Angry Birds v prosinci překonali hranici 263 milionů aktivních hráčů, což lze označit za úspěšné zakončení roku a nejen to.

Už v květnu minulého roku evidovali 1 miliardu stažení svých her a navíc na Štědrý den dosáhli rekordního 8miliontého samostatného stažení. Do těchto čísel jsou zahrnuty aplikace jak z Google Play, tak z jablečného App Storu, ale i webové verze, které například najdete na Facebooku nebo webových stránkách Rovio.

Samotní Angry Birds a jejich epizody určitě do značné míry pomohli společnosti Rovio dosáhnout tak vysokých čísel, ale je potřeba vyzdvihnout i ostatní tituly z jejich dílny, jako je například Amazing Alex nebo Bad Piggies, i když obě hry stále zaostávají v celkovém stahování v porovnání s Angry Birds.

Vzhledem k vysoké popularitě hry není divu, že by se naštvaní ptáci měli přesunout i na filmová plátna, a to v roce 2016. Nechme se překvapit, s čím Rovio přijde tento rok, zda budou neustále stavět na úspěchu Angry Birds, nebo přijdou s něčím zcela novým.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim