reklama

Rovio: 263 milionů aktivních hráčů jen za minulý měsíc

Rovio: 263 milionů aktivních hráčů jen za minulý měsíc
2013-01-14T10:00:55+01:00
• 14. 1. 2013

Na loňský rok si finská společnost Rovio nemůže v žádném případě stěžovat a určitě ho může považovat za jeden z nejúspěšnějších. Vývojáři hry Angry Birds v prosinci překonali hranici 263 milionů aktivních hráčů, což lze označit za úspěšné zakončení roku a nejen to.

Už v květnu minulého roku evidovali 1 miliardu stažení svých her a navíc na Štědrý den dosáhli rekordního 8miliontého samostatného stažení. Do těchto čísel jsou zahrnuty aplikace jak z Google Play, tak z jablečného App Storu, ale i webové verze, které například najdete na Facebooku nebo webových stránkách Rovio.

Samotní Angry Birds a jejich epizody určitě do značné míry pomohli společnosti Rovio dosáhnout tak vysokých čísel, ale je potřeba vyzdvihnout i ostatní tituly z jejich dílny, jako je například Amazing Alex nebo Bad Piggies, i když obě hry stále zaostávají v celkovém stahování v porovnání s Angry Birds.

Vzhledem k vysoké popularitě hry není divu, že by se naštvaní ptáci měli přesunout i na filmová plátna, a to v roce 2016. Nechme se překvapit, s čím Rovio přijde tento rok, zda budou neustále stavět na úspěchu Angry Birds, nebo přijdou s něčím zcela novým.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim