reklama

ROOT: Rainbox Jelly Bean 4.1.2 ROM pro Galaxy S II

ROOT: Rainbox Jelly Bean 4.1.2 ROM pro Galaxy S II
2013-01-05T12:15:40+01:00
• 5. 1. 2013
3

Již tradičně se vám na webu Dotekománie pokouším přinést nějaké tipy na zajímavé custom ROM. Jelikož jsem zatím stále majitelem androidího telefonu Samsung Galaxy S II, zaměřuji se hlavně na ROMky pro tento model. Vzhledem k počtu těch, kteří tento telefon stále vlastní a těch, kteří si jej stále pořizují díky jeho klesající pořizovací ceně, má smysl zaměřovat články na tuto cílovou skupinu.

Galaxy S II patří stále k výkonným telefonům, které bez problému uspokojí i náročné uživatele. Pravda, v benchmarcích již tolik nezáří a výsledky v porovnání se současnými výkonnými modely už nejsou natolik převratné, ale pokud se nebojíte experimentovat a svůj telefon opatřit rootem, můžete díky mnoha „tweak“ nástrojům svůj stroj například taktovat a jinak upravovat a dosáhnout tak poměrně slušných výsledků, které se mnohdy blíží výkonnější konkurenci.

Tak, to jsem tak trochu odbočil od toho hlavního tématu, kterým je další povedená custom ROM. Trochu jsem pátral a testoval, abych vám mohl přinést další velice kvalitně udělanou ROM, která vychází z uniklého sestavení XXLSJ, podobně jako nedávno mnou představená Lion ROM. Rainbox  ROM, kterou si zde přiblížíme, je založena na  zdrojích Jelly Beanu 4.1.2 a přináší mnoho vylepšení a z velké části přepracované GUI. Mezi devizy, které mě nejvíce na této ROM zaujaly, patří multi-window režim, díky němuž stejně jako u Lion ROM můžete mít dvě aplikace otevřené najednou ve dvou oddělených oknech. Další velice povedenou funkcí je postranní vysouvací lišta, díky níž získáte rychlý přístup k vámi nejpoužívanějším aplikacím.

Co mě opravdu hodně potěšilo, je fotoaparát s funkcí Photosphere. Zkoušel jsem tuto funkci na mnoha ROM, ať integrovaných, nebo dodatečně instalovaných, ale zatím nikde korektně nefungovala a vždy působila pád celé galerie. Zde jsem byl opravdu příjemně překvapen, když jsem pořídil hned několik snímků, které byly relativně kvalitně renderovány. Je však potřeba počítat s tím, že ne vždy pracuje Photosphere dobře a je třeba vybírat prostředí, se kterým si tato funkce poradí.  Rainbox ROM má integrovanou jak kameru z Android 4.2, tak i originální kameru dodávanou jako součást nadstavby TouchWiz.

Jak už jsem psal, Rainbox Rom nabízí přepracované uživatelské rozhraní, které vypadá dobře a nabízí mnoho zajímavých vychytávek. Například dobře pojaté jsou stavové ikony baterie a datového připojení/Wi-Fi. Po stažení stavové lišty dolů se vám objeví graficky vydařené ikony jednotlivých přepínačů. Kromě defaultního launcheru je v nabídce i Apex launcher a klasický launcher z Android JB.

Tolik tedy k funkcím, kterých je opravdu mnoho. Já jsem se snažil vypíchnout ty nejzajímavější.  ROM na mě po čas testování působila velice stabilně. Výdrž baterie je, jak se zdá, podobná jako u originálního firmware. Záměrně jsem pro tento článek a testování vybral Rainbox ROM ve verzi V7, protože, z mě nepochopitelného důvodu, právě obsahuje integrovanou kameru z Android 4.2 s funkcí Photosphere. Novější verze již bohužel obsahují jen tu originální a dodatečnou doinstalací na těchto verzích jsem opět docílil jejího nekorektního fungování.

Nyní si půjdeme ukázat, jak si Rainbox nainstalujeme do telefonu. Ještě jednou upozorňuji, že se jedná o ROM pro telefony Samsung Galaxy S II ( GT-I9100 ).  Pokud nemáte zkušenosti s instalací, raději se ujistěte, že případným nesprávným postupem či zásahem nepoškodíte svůj telefon.

V předchozích článcích zde zaznělo, že bychom mohli ukázat celý postup včetně rootnutí telefonu, aby i ti, kteří root nemají, mohli dojít až k úspěšné instalaci romky. Rozhodl jsem se tedy, že si v tomto článku ukážeme i postup, jak nejjednodušeji rootnout váš Galaxy S II. Tak jdeme na to.

.ROOT

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak rootnout Galaxy S II, je tzv. Odin metoda. Jednoduše si stáhnete balík s kernelem, který obsahuje root a ten flashnete přes Odin.  Ujistěte se, že máte v telefonu povolené USB ladění, dále se ujistěte, že máte aktuální ovladače, které získáte instalací softwaru Samsung Kies.

Níže naleznete soubory potřebné pro root/unroot GT-I9100 a jeho sestavení XXLPQ. Přiložen je i odkaz na originální ROM pro českou distribuci. V případě, že vlastníte jinou distribuci a máte jiné sestavení, je potřeba se poohlédnout po vhodném rootnutém kernelu. Odkaz na další kernely je rovněž přiložen.

Postup je následující. Odin si uložte někam na disk v počítači, stejně jako soubor s rootnutým kernelem. Ujistěte se, že splňujete výše popsané kroky. Telefon vypněte. Trojhmatem Volume Down+Power+Home uveďte telefon do „download režimu“.

Připojte telefon k PC přes USB kabel. V okně Odin byste měli vidět indikované propojení žlutým políčkem.

V okně ponechte vše tak jak je. Přes políčko PDA načtěte z PC kernel s rootem. Nakonec potvrďte tlačítkem Start. V okně můžete sledovat průběh fashnutí, které je zakončeno rozsvíceným zeleným políčkem PASS!, které nám říká, že vše proběhlo úspěšně.

 

V tuto chvíli máme na telefonu proveden root a můžeme instalovat custom ROM.

Instalace Rainbox ROM Jelly Bean 4.1.2

Jak jsem již psal na začátku, zvolil jsem verzi V7, kde je obsažena i Photosphere Camera. Aktuální verze je V8 a nabízí nové možnosti nastavení ROM a další úpravy. Stáhněte si tedy instalační balík a uložte na SD kartu. Telefon uveďte do recovery módu a zde proveďte následující:

  • wipe data/factory reset
  • wipe cache
  • wipe dalvik cache
  • v mounts and storage proveďte format system
  • nainstalujte ROM
  • po instalaci proveďte reboot, je třeba chvíli počkat, protože systém poprvé může nabíhat déle, než byste očekávali

Po těchto krocích je ROM připravena k prvnímu použití.

 

Věřím, že se vám tato romka bude líbit. Osobně jsem si ji zamiloval a po dlouhém používání čistého Androidu s JB jsem se rozhodl, že u ní po nějaký čas zůstanu. Pokud se i vy rozhodnete vyzkoušet, určitě se nezapomeňte podělit o své zkušenosti a dojmy.

Galerie screenshotů z Rainbox Rom

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

oldrich holec

28. 1. 2013, 0:35

kde mam ten rainbox stahnout ?

Jiri Kubik

2. 2. 2013, 9:54

já našel tohle http://downloadandroidrom.com/file/GalaxyS2/roms/Rainbox/Rainbox%20V7.zip , snad je to ono, jdu jí zkusit

Robert Wojnar

13. 1. 2013, 18:38

Rainbox jsem chtěl nainstalovat jenže mi to nejde SGS2 už mm rootnutou a ted tam mám Cyanogen 10 ,dal jsem oba stažene soubory I9100XXLPQ HOME.tar.md5.zip i i9100XXLSJrooted.tar na sd kartu ale při instalaci vidi jen tu verzi HOME tu druhou ne proč.Až tak moc se v tom nevyznám mobil jsem si rootnul ale C10 mi instalovaů kolega proč mi to nejde není to tím že tam je jiny rootnuty kernel než ten co je ke staženi tady?Dostante mě prosím do obrazu co dělám špatně díky.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim