reklama

Procesory Apple A6X – zkušební výroba mimo Samsung?

Procesory Apple A6X – zkušební výroba mimo Samsung?
2013-01-02T11:29:13+01:00
• 2. 1. 2013

Ačkoliv se nějakou dobu spekuluje o tom, že Apple nebude již tak závislý na Samsungu, tak stále tomu tak není. Zatím jsme slyšeli jen spoustu plánů, které třeba nasvědčovaly tomu, že čtyřjádrové procesory pro iOS zařízení nebudou vyráběny v korejské dílně. Nyní se zdá, že Apple rozběhl testování nebo spíše trial provoz s výrobou procesorů A6X.

Mnoho lidí si možná ani neuvědomuje, že je na světě již 4. generace iPadu, která nese označení iPad s Retina displejem. Právě tento model se má dočkat zkušební výroby procesorů, ale nebude se to týkat všech dodaných kusů. Část výroby má nyní zaštiťovat TSMC, čímž si chce Apple ověřit, jestli dokáží produkovat dostatek procesorů v určité kvalitě.

Tento test má probíhat pouze v prvním kvartálu tohoto roku a na základě výsledků se bude rozhodovat o dalších postupech. Zřejmě se tak blíží pomalé ukončení spolupráce s korejským rivalem, ale nejedná se o jednoduchou záležitost. Apple ví, že nemůže jen tak odejít od Samsungu, jelikož ten pro něj zajišťuje obrovské množství součástek. Možná toto ukončení spolupráce bude trvat i několik let.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim