reklama

Převeďte negativy fotek skrze mobil do digitální podoby video

Převeďte negativy fotek skrze mobil do digitální podoby [video]
2013-01-15T13:29:31+02:00
• 15. 1. 2013

Máme 21. století a většina z nás fotí momentky z dovolené, akcí nebo jiných událostí pomocí digitálního foťáku nebo mobilu. Ovšem ještě donedávna jsme byli odkázaní na obyčejné foťáky, z kterých jsme dostali negativ. Ten jsme následně museli nechat vyvolat, abychom dostali fotky do rukou. Pokud nejste příliš mladí, tak zajisté najdete doma ještě stočené negativy, které se jen tak válí v krabici ve skříni. Jsou způsoby, jak je nechat za peníze převést do digitální podoby, ale na Kickstarter se objevil nový projekt, který vám umožní převádění pomocí mobilního telefonu.

Projekt se jmenuje The Lomography Smartphone Film Scanner a jedná se o malé a jednoduché udělátko, díky kterému si můžete zpracovat vaše negativy. V sobě obsahuje podsvětlení, které prosvítí negativ, abyste dostali požadovaný snímek. Přiložením mobilu s aplikací následně vytvoříte fotografii, kterou můžete editovat nebo přímo sdílet na sociálních sítích. Vše je připraveno pro 35mm film a kromě přisvětlení obsahuje i možnost posunu filmu.

Aplikace pro The Lomography Smartphone Film Scanner se momentálně připravuje pro iPhony a vybrané mobily se systémem Android, ale samotný vývoj může zabrat trochu více času. Celý projekt byl ohodnocen na 50 000 dolarů, ale v tuto chvíli již získali investice ve výši 48 000 dolarů, přičemž zbývá ještě 20 dnů do ukončení možnosti přispět.

Rozhodně se jedná o zajímavé řešení, které asi uspěje. Pokud by se nastavila dobrá pořizovací cena této pomůcky, tak mnozí lidé konečně mohou převést svou sbírku negativů do digitální doby. Pokud vás tento projekt nějak zaujal, tak můžete přispět nebo se více dozvědět na stránkách na Kickstarter.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat