reklama

NVIDIA – vlastnĂ­ referenÄŤnĂ­ smartphone a tablet?

NVIDIA – vlastnĂ­ referenÄŤnĂ­ smartphone a tablet?
2013-01-29T12:00:17+01:00
• 29. 1. 2013

Společnost Nvidia se nechala před nějakou dobou slyšet, že jejich SoC Tegra se objeví ve velmi levných tabletech a smartphonech. Dnes již víme, že vše odstartoval Nexus 7, který přišel na trh s cenovkou pod 200 dolarů. Nedávno se objevila Tegra 4, která slibuje ještě vyšší výkon s lepší spotřebou. Dokonce se společnost pustila nepřímo do mobilního herního průmyslu s projektem Shield, o jehož budoucnosti teprve rozhodne čas. Nyní se objevují informace, že by mohl vzniknout smartphone nebo tablet z dílny tohoto výrobce.

Jestli se těšíte na zařízení, které bude vyrobeno přímo Nvidií, tak vás zklamu. Mělo by se spíše jednat o referenční zařízení, která budou nabídnuta partnerům. To znamená, že společnost vytvoří vše potřebné pro jednoduchou výrobu, která bude také cenově přijatelná. Ve výsledku by si jakákoliv firma mohla zakoupit referenční design, který by využila pro urychlenou výrobu smartphonů nebo tabletů.

Ve výsledku by takový tablet měl vnitřnosti a všechny náležitosti podle Nvidie, ale prodával by se pod jinou značkou. Nvidia by tak měla vše pod palcem a mohla by si tak diktovat vlastní pravidla a podmínky, které by zachovali vysokou kvalitu a případně i výkon. Sami byste ani nemuseli vědět, že ono levné zařízení spadá pod pravidla Nvidie, jelikož na něm byla nálepka jiného výrobce.

ProzatĂ­m se ale nejedná o podloĹľenou informaci, takĹľe si budete muset poÄŤkat, jestli dojde k potvrzenĂ­ nebo ne. Mohlo by to mĂ­t velice kladnĂ˝ efekt na trh, jelikoĹľ byste si mohli zakoupit cenovÄ› pĹ™ijatelnĂ© zařízenĂ­ s dobrĂ˝m vĂ˝konem, u kterĂ©ho byste mÄ›li znaÄŤku „kvality“ od Nvidie. TĂ­mto by se takĂ© pĹ™iostĹ™il konkurenÄŤnĂ­ boj se spoleÄŤnostmi Samsung a Qualcomm, kterĂ© vládnou se svĂ˝mi SoC v mobilnĂ­m prĹŻmyslu.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim