reklama

Nabíjejte mobil pomocí ohně video

Nabíjejte mobil pomocí ohně [video]
2013-01-11T16:59:17+02:00
• 11. 1. 2013

Nové technologie baterií jsou poměrně v nedohlednu a zatím jsme se nemohli setkat s ničím jiným než prototypy, které sice fungují v laboratorních podmínkách skvěle, ale do praxe se dostanou málokdy. Mezi námi jsou ale koumáci, kteří se snaží řešit nedostatek energie za pomocí někdy bizarních nápadů. Tentokrát tu máme ukázku nabíjení smartphonu pomocí ohně.

Abyste něco podobného mohli vyzkoušet, tak budete samozřejmě potřebovat oheň, nabíjecí kabel a termoelektrický generátor. Ten dokáže měnit teplo na elektrickou energii, které lze dodat dostatečně na to, aby se mobilní telefon nabíjel. Jedná se sice o trochu divné řešení, ale sami se podívejte na video, že se to dá využít.

Pokud vás tento princip zaujal, tak na českém trhu se dá takový termoelektrický generátor pořídit už od 490 Kč. Nebo navštivte Amazon a jeden si objednejte. Je jasné, že se nejedná o nejlepší řešení, ale pokud jedete pod stan, tak se vám tento způsob může hodit. Prozatím si budeme muset počkat, až někdo představí běžnou technologii baterií, které nám budou pohánět mobily i několik dnů.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat