reklama

HTC chce těžit na dohodě s Applem

HTC chce těžit na dohodě s Applem
2013-01-03T08:49:50+02:00
• 3. 1. 2013

Desetiletá dohoda mezi Applem a HTC ohledně patentů a licencí se nakonec může vyplatit převážně tchajvanskému výrobci. Ačkoliv se stále spekuluje o celkové částce, kterou musí platit jablečné společnosti, tak ve výsledku na tom může vytěžit ještě více.

Zatím se spekulovalo o tom, že HTC bude muset zaplatit nějaký desátek do Cupertina z každého prodaného mobilu, ale mělo by se jednat v celkovém důsledku o menší finance, než kdyby se investovalo do právních sporů, které jsou někdy až příliš nákladné. Bohužel nejhorší jsou rozsudky, kde je nejlepším příkladem samotný Samsung ve sporu v USA.

Samotný prezident pobočky HTC v Číně uvedl poměrně zásadní tvrzení, z kterého vyplývá, že společnost může na této licenční dohodě těžit již v tomto roce. Kromě uvolněním kapacit na soudní spory se může firma zaměřit na inovace. Prezident přímo uvedl:

 “The biggest benefit to us is that we can put more energy into innovation, which is more important than anything else for a technology company.”

Už jen z tohoto tvrzení lze usoudit, že se jim uvolní nejen finance, které mohou investovat do inovací, ale také se uvolní možnosti v tvorbě. Ačkoliv nejsou známy přesné informace týkající se dohody, tak se vytvoří menší svoboda ve tvoření nových produktů. Samozřejmě mohou investovat finance i do marketingu, ale uvidí se, jestli HTC může využít takovou šanci.

Za poslední dobu se firmě moc nedařilo a rozhodně potřebuje lepší výsledky, nebo se brzy dostane do těžkých problémů. V tuto chvíli se prý vaří nové plány na celou budoucí strategii v následujícím roce. Prozatím víme o 35 modelech na rok 2013, ale snad brzké veletrhy ukáží, že se HTC vzchopilo a dokáže konkurovat třeba Samsungu.

Zdroje: phandroid.com, bgr.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim