reklama

Google otočil: Mapy na Windows phone vrátíme

Google otočil: Mapy na Windows phone vrátíme
2013-01-06T10:10:57+01:00
• 6. 1. 2013

Google způsobil mezi komunitou Windows Phone uživatelů celkem značný humbuk. Včera jsme vás informovali o tom, že byl zablokován přístup do služby Google Maps z prohlížeče v systému Windows Phone. O tom, co se dělo, si můžete přečíst v předchozím článku.

Blokáda Windows Phone pokračuje: Google Maps už nespustíte

Dnes se ale situace obrátila a Google změnil svoje stanovisko. V posledním prohlášení uvedl, že průběžně testuje kompatibilitu Google Maps a jednotlivých prohlížečů. V posledním testu údajně nebyl Internet Explorer schopen nabídnout dostatečnou funkcionalitu, která by uživatelům přinesla kýžený “uživatelský zážitek”. Proto bylo v návaznosti na to přistoupeno k přesměrování na základní vyhledávání Googlu. Později však podle vyjádření došlo jak na straně mobilního IE, tak na straně Google Maps k implementaci inovací, které uživateli konečně přinášejí lepší zmíněný “uživatelský zážitek” a funkcionalitu. V reakci na to tedy nyní Google pracuje na odstranění přesměrování.

K odstranění přesměrování zatím nedošlo.

msgoggoogle-maps-icon

Google Maps se tak na telefony s Windows Phone zřejmě brzy vrátí, byť stále “pouze” skrze webový prohlížeč. V podobný zvrat samozřejmě nemůžeme doufat u dalších služeb, jako je například zrušený ActivSync nebo problematické API Youtube.


Nebudeme zacházet do spekulací o pravém důvodu tohoto obratu, ale samozřejmě nás zajímá váš názor, o který se s ostatními můžete podělit v diskuzi.

Zdroje: theverge.com, engadget.com, thenextweb.com

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim