reklama

Swisscom: První 4G LTE síť po Švýcarsku

Swisscom: První 4G LTE síť po Švýcarsku
2012-12-01T12:00:22+01:00
• 1. 12. 2012

Boom LTE, neboli síti 4. generace v Severní Americe, Asii nebo Austrálii, kterého můžeme být svědky v poslední době i po celé Evropě, pro nás zatím tolik neznamenal. Slibné první pokusy s vysokorychlostními sítěmi jsou známy i u našich operátorů, ale zda se snaží jít ve stejných šlépějích, nemůžeme potvrdit, jelikož se jedná o zcela nevyzpytatelné téma.

Tento typ bezdrátové infrastruktury se pomalu rozšiřuje do menších zemí a jednou z nich je nyní i Švýcarsko. LTE rychlost využijí miliony zákazníků ve 26 regionech od Basileje, přes Curych, Bern až do Svatého Mořice. K nové síti by se mělo připojit 70 procent obyvatel Švýcarska už koncem příštího roku a největší konkurenti na zdejším telekomunikačním trhu, kterými jsou operátoři Sunrise a Orange, budou samozřejmě také na tento krok státní společnosti Swisscom reagovat.

Nicméně to nebudou mít vůbec jednoduché, jelikož společnost Swisscom má velmi rozsáhlou základnu zákazníků, která čítá až 6 milionů uživatelů z celkových 8 milionů obyvatel Švýcarska. Co se týče ceny, sazby jsou na naše poměry přestřelené a pohybují se v případě neomezeného tarifu na hranici 3 523 Kč za měsíc za 100Mbit download a 10Mbit upload. Naopak nejnižší startovní balíček vyjde v přepočtu pouze na 1 226 Kč za měsíc a stahování bude omezeno na maximálních 0,2 MB/s.

Nakonec si zbývá položit otázku, zda se najde na trhu dostatek zařízení, jejichž součástí je i podpora LTE sítí. U Swisscom prozatím najdeme v nabídce pouze HTC One XL, ale již začátkem prosince slibují rozšíření o Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note II a Nokii Lumia 920.

Zdroje: swisscom.ch, androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim