reklama

Swisscom: První 4G LTE síť po Švýcarsku

Swisscom: První 4G LTE síť po Švýcarsku
2012-12-01T12:00:22+02:00
• 1. 12. 2012

Boom LTE, neboli síti 4. generace v Severní Americe, Asii nebo Austrálii, kterého můžeme být svědky v poslední době i po celé Evropě, pro nás zatím tolik neznamenal. Slibné první pokusy s vysokorychlostními sítěmi jsou známy i u našich operátorů, ale zda se snaží jít ve stejných šlépějích, nemůžeme potvrdit, jelikož se jedná o zcela nevyzpytatelné téma.

Tento typ bezdrátové infrastruktury se pomalu rozšiřuje do menších zemí a jednou z nich je nyní i Švýcarsko. LTE rychlost využijí miliony zákazníků ve 26 regionech od Basileje, přes Curych, Bern až do Svatého Mořice. K nové síti by se mělo připojit 70 procent obyvatel Švýcarska už koncem příštího roku a největší konkurenti na zdejším telekomunikačním trhu, kterými jsou operátoři Sunrise a Orange, budou samozřejmě také na tento krok státní společnosti Swisscom reagovat.

Nicméně to nebudou mít vůbec jednoduché, jelikož společnost Swisscom má velmi rozsáhlou základnu zákazníků, která čítá až 6 milionů uživatelů z celkových 8 milionů obyvatel Švýcarska. Co se týče ceny, sazby jsou na naše poměry přestřelené a pohybují se v případě neomezeného tarifu na hranici 3 523 Kč za měsíc za 100Mbit download a 10Mbit upload. Naopak nejnižší startovní balíček vyjde v přepočtu pouze na 1 226 Kč za měsíc a stahování bude omezeno na maximálních 0,2 MB/s.

Nakonec si zbývá položit otázku, zda se najde na trhu dostatek zařízení, jejichž součástí je i podpora LTE sítí. U Swisscom prozatím najdeme v nabídce pouze HTC One XL, ale již začátkem prosince slibují rozšíření o Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note II a Nokii Lumia 920.

Zdroje: swisscom.ch, androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim