reklama

Spekulace: Galaxy Note III s 6,3″ displejem ?

Spekulace: Galaxy Note III s 6,3″ displejem ?
2012-12-14T09:30:40+01:00
• 14. 12. 2012

Podle Korea Times má tamní gigant ve výrobě spotřební elektroniky – Samsung, velké plány. Na webu Dotekománie jste se mohli dočíst o plánovaných novinkách, které korejský výrobce připravuje pro rok 2013, mezi nimiž jsou očekávaný Galaxy S IV a dále pak reinkarnace modelu Galaxy S II s přívlastkem Plus a k tomu ještě dva kousky – Galaxy Grand a Galaxy Grand Duos. Podle informací, které byly zveřejněny, můžeme očekávat, že v příštím roce bychom se mohli dočkat i dalšího modelu „phabletu“, kterým by mohl být Galaxy Note III. Píše se o tom, že by tento gigant měl zase o kousek povyrůst. Jeho displej by totiž mohl narůst do velikosti 6,3″, a to je už pořádný kus telefonu. Pokud to takto půjde dál, můžeme se brzy dočkat Note s velikostí úhlopříčky 7″, ale to již asi příliš předbíhám.

V době, kdy byl představen Galaxy Note II, se mluvilo o zajímavém konceptu Galaxy Note X Concept, jehož specifikace hýřily samými superlativy. Koncept obsahoval výkonný čtyřjádrový procesor s frekvencí 2 GHz, 3 GB RAM, 128 GB vnitřní uživatelské paměti, 6,3″ FULL HD displej, 16MPx fotoaparát, Bluetooth 5.0, NFC a baterií s kapacitou 4 000 mAh. No řekněte, nejedno srdce zaplesá nad těmito specifikacemi. V současné době je informací podstatně méně a mluví se jen o tom, že by měl být nový Note vybaven displejem větším, než má současný model Note II. Samsung by možná tímto krokem chtěl také odpovědět na model konkurenčního výrobce Huawei, který plánuje příští rok uvést svůj „phablet“ Ascend Mate s obřím 6,3″ displejem. Je zcela možné, že koncept Note X není součástí plánovaného Note 3 a jedná se jen o zvěsti, které tak často předbíhají realitu. To je těžké odhadnout.

Samsung, jak již bylo několikrát oznámeno, se chce v příštím roce zaměřit na výrobu nové generace OLED displejů, jelikož současné LCD již nejsou takovým výrobním trhákem a jejich rentabilita se začíná čím dál více snižovat. Proto jak Samsung, tak i další výrobce LG plánují snížit své investice do výrobních linek v Číně, kde jsou LCD obrazovky a displeje vyráběny. Budoucnost vidí tito přední výrobci právě ve flexibilních OLED displejích, které hodlají s nástupem příštího roku implementovat do svých zařízení. Více se pravděpodobně dozvíme na plánovaném MWC, který se bude konat příští rok v únoru, kde by mimo jiné měl být dle zvěstí představen zatím nejočekávanější model Galaxy S IV.

Zdroje: androidauthority.com, koreatimes.co.kr

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim