reklama

Google Maps SDK pro iOS – kompletní „mapový“ útok

Google Maps SDK pro iOS – kompletní „mapový“ útok
2012-12-14T10:08:11+01:00
• 14. 12. 2012

Kolem aplikace Google Map pro iOS se dlouho spekulovalo a zatím to vypadalo, že se jí nedočkáme do konce tohoto roku. Včera se ale pohnuly ledy a Google uvolnil a vrátil své mapy na iPhony a iPody Touch. Nejeden uživatel jablečné platformy zajásal a toto nadšení se rychle odrazilo v seznamu nejstahovanějších aplikací na App Storu.

Jedná se o velký krok, kterým Google tak trochu vrací úder Applu, jehož mapy nejsou na takové úrovni. Zajisté se bude snažit, aby dohnal svého největšího konkurenta, ale nejedná se o jediné představení novinky včerejšího dne. Google navíc uvolnil SDK map pro iOS, čímž otevřel vrátka pro využívání své aplikace a map třetím stranám.

Nyní budou moci vývojáři přímo integrovat Google mapy do svých aplikací, nebo budou moci využívat přímo Google Maps pro iOS. Druhá varianta je navíc umožněna pomocí nového schématu URL, díky čemu může vývojář přímo nechat otevírat aplikaci od Googlu a nespoléhat se na mapy od Applu.

Ačkoliv samotné mapy pro iOS jsou velkým krokem k nové rivalitě, tak SDK přilije více oleje do ohně. Bude zajímavé sledovat, jestli se vývojáři rozhodnou pro větší integraci jedné, nebo druhé varianty. Samozřejmě se mohou rozhodnout pro obě, ale asi musíme uznat, že Apple má před sebou ještě hodně práce, aby se vyrovnal Googlu.

Zdroje: googlegeodevelopers.blogspot.co.uk, slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim