reklama

Samsung by mohl uvést první flexibilní displej již v roce 2013

Samsung by mohl uvést první flexibilní displej již v roce 2013
2012-12-01T14:00:06+02:00
• 1. 12. 2012

Samsung by chtěl uvést na trh první zařízení s flexibilním displejem založeným na technologii OLED ( Organic Light Emitting Diode ) již v první polovině příštího roku. Tím se chce ujmout vedení na poli vývoje ohebných obrazovek a chce si tak upevnit zasloužené vedoucí místo v oblasti technologických inovátorů a producentů. Samsung však není jediným výrobcem, který chce s touto revoluční technologií přijít. Na vývoji v této oblasti pracují například i společnosti Sharp, LG, Philips, Sony nebo Nokia. Právě společnost LG již začala ve velkém množství vyrábět flexibilní displeje založené na technologii E-Ink.

Do displejů OLED se vkládá mnoho úsilí a společnost Samsung plánuje ještě větší vývoj v této oblasti. Odborníci z university v Cambridgi, kteří vyvíjejí trochu odlišní koncept potvrzují, že Samsung má v této oblasti hodně velký náskok. Profesor Ferrari, který pracuje pro finského výrobce Nokii, sdělil, že vyvíjejí flexibilní a transparentní displej z Grafenu, který by mohl být v budoucnu součástí telefonů, tabletů a televizí. Celkově by mělo dojít k vylepšení vlastností OLED displejů. Zdá se, že zařízení budoucnosti se stávají skutečností a my se tak brzy dočkáme toho, co jsme zatím mohli vídat jen ve sci-fi filmech. Těšíme se a co vy?

Zdroje: sammobile.com, bbc.co.uk, bbc.co.uk

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Android geek, android root experimentátor, blogger, příležitostný bajker. Závislák na dobré kávě a dobrém vínku. Požitkář, snílek a srdcař ..... alespoň toto se o mě říká. Mám rád nové věci, impulsy. Mám rád změnu, protože ta znamená život.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim