reklama

Samsung by mohl uvést první flexibilní displej již v roce 2013

Samsung by mohl uvést první flexibilní displej již v roce 2013
2012-12-01T14:00:06+02:00
• 1. 12. 2012

Samsung by chtěl uvést na trh první zařízení s flexibilním displejem založeným na technologii OLED ( Organic Light Emitting Diode ) již v první polovině příštího roku. Tím se chce ujmout vedení na poli vývoje ohebných obrazovek a chce si tak upevnit zasloužené vedoucí místo v oblasti technologických inovátorů a producentů. Samsung však není jediným výrobcem, který chce s touto revoluční technologií přijít. Na vývoji v této oblasti pracují například i společnosti Sharp, LG, Philips, Sony nebo Nokia. Právě společnost LG již začala ve velkém množství vyrábět flexibilní displeje založené na technologii E-Ink.

Do displejů OLED se vkládá mnoho úsilí a společnost Samsung plánuje ještě větší vývoj v této oblasti. Odborníci z university v Cambridgi, kteří vyvíjejí trochu odlišní koncept potvrzují, že Samsung má v této oblasti hodně velký náskok. Profesor Ferrari, který pracuje pro finského výrobce Nokii, sdělil, že vyvíjejí flexibilní a transparentní displej z Grafenu, který by mohl být v budoucnu součástí telefonů, tabletů a televizí. Celkově by mělo dojít k vylepšení vlastností OLED displejů. Zdá se, že zařízení budoucnosti se stávají skutečností a my se tak brzy dočkáme toho, co jsme zatím mohli vídat jen ve sci-fi filmech. Těšíme se a co vy?

Zdroje: sammobile.com, bbc.co.uk, bbc.co.uk

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat