reklama

Samsung Galaxy S 3 – nejlepší reklamní kampaň roku 2012

Samsung Galaxy S 3 – nejlepší reklamní kampaň roku 2012
2012-12-07T15:21:00+01:00
• 7. 12. 2012
1

Pře měsícem jsem se rozepsal o reklamních kampaních společnosti Samsung. Nevycházel jsem ze statistik, ale ze svého vlastního sledování napříč internetem. Nyní se můj názor víceméně potvrzuje díky statistice, kterou vytvořila společnost Visible Measures na základě metodologie True Reach.

Jasným vítězem je přímo kampaň na smartphone Galaxy S 3, která zaznamenala celkově 72 miliónů zhlédnutí, čímž jsou jasně myšleny video reklamy. Za nimi stojí agentura 72andSunny Los Angeles, která má na starosti větší množství kampaní u tohoto korejského výrobce. Na druhém místě se umístila dvojice Intel a Toshiba s celkovým počtem zhlédnutí 54 miliónů.

Samotný Google získal až 5 místo s produktem, který se doposud neprodává a jen láká na líbivou budoucnost. Samozřejmě se jedná o Project Glass, který je nyní znám jako Google Glass. Tyto chytré „brýle“ jste například mohli vidět na Google IO 2012 (čas 1:27:00).

Apple se umístil až na 6 místě, kam ho dosadilo 18 miliónů zhlédnutí reklamní kampaně na iPhone 5. Takže v tomto hodnocení si může korejský výrobce vyskakovat, že jeho úsilí se vyplatilo a získal právoplatně první místo. Mohu se třeba ještě zmínit o Nexusu 7 s 9. místem nebo o Microsoft Surface na 10. pozici. Celkovou statistiku si můžete prohlédnout na obrázku níže.

Je jasné, že úspěch reklamní kampaně není až tak směrodatný a nedá se mu zcela přisuzovat úspěch nebo neúspěch daného produktu. Příkladem může být Apple, který se vlastně nemusí ani snažit, jelikož se jeho produkty prodávají téměř samy. Co vy? Jaká reklamní kampaň zvítězila u vás?

Zdroj: corp.visiblemeasures.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Mach

10. 12. 2012, 9:55

Snažím se marketingu a reklamě příliš nepodléhat. Taková SIIIka je sice výjimečné zařízení ale rozhodně není jediné takové na trhu a už vůbec nelze říct, že je nejlepší. Reklamu má ovšem zvládnutou nejlíp, což Váš článek a zmiňovaná statistika jenom dokazuje.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim