reklama

První čísla z prodeje iPhonu 5 v Číně

První čísla z prodeje iPhonu 5 v Číně
2012-12-17T12:57:04+02:00
• 17. 12. 2012

Apple vsází pokaždé na jeden model v různých variantách a zatím se mu vyplácí jeho strategie. Vždy se jedná o rekordní prodeje, a to díky marketingu. I pro novináře a redakce je tak trochu zvláštní. Když se podíváme na konkurenční firmy, tak většinou sami oslovují redakce a půjčují jim mobily na test. Pokud ale chceme otestovat iPhone, tak si jej musíme zakoupit, nebo půjčit od dobrotivé duše. Nyní se ale podívejme na nejčerstvější trh pro tohoto amerického giganta.

Zřejmě se podobná strategie vyplácí i v Číně, jelikož zde Apple zaznamenal poměrně hodně dobrá čísla v prodejnosti. Za první víkend se podařilo prodat 2 milióny iPhonů 5, což je úctyhodné číslo na zemi, kde je asi největší množství kopií jablečných zařízení. Jen mohu připomenout, že v předobjednávkách bylo zaznamenáno u operátorů kolem 300 000 zákazníků.

Ačkoliv můžete stále namítat, že se nejedná o nijak velké číslo v počtu prodaných iPhonů 5, tak se podívejme na celosvětový start, který byl před několika měsíci. Za první víkend se tehdy podařilo prodat 5 miliónů kusů. Samozřejmě Apple nepokryl všechny objednávky, ale je zde vidět, jak moc je čínský trh pro Apple důležitý. Velmi dobře by se v těchto číslech mohl vyrovnat světu v následujících letech. To ví také CEO Tim Cook, který dodává:

China is a very important market for us and customers there cannot wait to get their hands on Apple products.

Čína je pro nás velmi důležitý trh a zákazníci se nemohou dočkat našich produktů.

Bude ještě záležet na tom, jestli prodeje budou pokračovat. První prodejní čísla jsou sice pěkná, ale záleží na prodejnosti po zbývající dobu, než bude představena další generace smartphonu.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat