reklama

Ochrana v Androidu 4.2 zachytila jen 15 % malwaru v testu

Ochrana v Androidu 4.2 zachytila jen 15 % malwaru v testu
2012-12-11T07:46:38+02:00
• 11. 12. 2012

Již jsem vás informoval o tom, že Android 4.2 nepřináší jenom nějaké funkce navíc a vylepšenou kameru. Sám v sobě obsahuje schopnost detekce škodlivých aplikací a jedná se spíše o pokus, jak ochránit tento systém. Než se pustím do předložení výsledků testu, tak musím upozornit, že se jedná o prvotní pokus Googlu, takže nemusí mít tak obsáhlou databázi jako konkurenční sofistikovaný software.

Výzkumníci z North Carolina State University se rozhodli otestovat tento nový systém detekce malwaru. Nevzali jen pár vzorků, celkem na Androidu 4.2 otestovali 1260 vzorků škodlivého softwaru. Bohužel máme pro vás špatnou zprávu, jelikož bylo detekováno pouze 15 %. To je opravdu nízká hodnota, která svědčí o zatím velmi malé ochraně. Aby se nejednalo o malý test, tak si vzali na paškál také aplikace Avast, AVG, TrendMicro, Symantec, BitDefender, ClamAV, F-Secure, Fortinet, Kaspersky a Kingsoft, které patří k těm specializovaným softwarům.

Výsledek byl někdy potěšující, ale u některých případů velmi průměrný. Objevily se výsledky, že některé aplikace dokázaly zachytit jen 51 %, ale jiné se již ukázaly jako plnohodnotná ochrana se skórem blížící se k hranici 100 %.

Tyto výsledky jsou možná zastrašující, ale musíme uznat, že ochrana od Googlu je teprve mladá. Bude potřebovat hodně vylepšit. Zatím to ale nevypadá dobře a snad se v brzké době zlepší. Osobně mohu jen poradit to, abyste přemýšleli u každé aplikace, kterou si dáváte do smartphonu.

Zdroj: intomobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat