reklama

Nexus 4 – detailní videopohled

Nexus 4 – detailní videopohled
2012-12-16T18:00:55+01:00
• 16. 12. 2012
8

Google Nexus 4 se zatím u nás neprodává. Na to si musíme počkat až na leden, kdy by měl být dostupný přibližně za 12 000 Kč. U nás jste si mohli přečíst již první článek, kde jsme shrnuli první pocity z tohoto nového referenčního smartphonu od Googlu, ale tentokrát pro vás máme detailní video.

To pro nás natočil Petr Kuchyňka z webu Droidik.eu, který se již zúčastnil našeho pořadu Hangout Mobilně, kde jsme si povídali právě o Nexusu 4. Nyní se již usaďte a podívejte se na detailní videopohled na tento neobyčejný smartphone.

Graf ceny produktu LG Nexus 4 16GB poskytuje server Heureka.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mě zajímají dvě věci – 

1) přisvětlovací dioda – funguje to jako blesk nebo jako baterka?
2) když nejde vytáhnout baterka, jak se N4 resetuje v případě zaseknutí?

1) v aplikaci fotoaparát – dioda nejprve osvětlí okolí pro využití autofokus, po zaostření následuje „blesknutí“, případně „dvojblesknutí“. Máte-li na mysli pouze možnost využití LED jako baterky, bude to možné prostřednictvím nějaké aplikace z Play Store.
2) ještě jsem na takovou situaci nenarazil, nicméně reset se provádí dlouhým podržením zapínacího tlačítka.

Díky!

רפאל חבטל

17. 12. 2012, 7:47

Presne tak, ani neukazal, jak vypada system. Se vsim, co Martin napsal, plne souhlasim.
Toto neni ani „detailni videopohled“. Nejak jsem ty detaily nevidel krome sporice. 
Celkove skoda kazdeho MB , ktery tento “ detailni videopohled“ spolkl.
Prosim tohoto autora, aby se priste radeji nepoustel ani do zadneho „videopohledu“ i bez „detailniho“.

Dobrý den,

jak zmiňuji v komentáři výše, záběry prostředí systému, předvedení rychlosti při práci se systémem a ukázka výkonu ve hrách jsou plánovány do příštího videa, které může (či nemusí – záleží na přání vás – čtenářů Dotekománie) být sdíleno i Dotekománií. Záběry žádného spořiče ve videu nejsou.Původní název videa je Nexus 4 – první pohled.

Petr Kuchyňka

Martin Kolman

16. 12. 2012, 21:04

Tohle je prosím pěkně recenze či reklama? Několik výhrad:
– U Gorilla Glass 2 už se nemusíme bát žádného poškrábání? Bych ten telefon rád viděl rak po půl roce aktivního používání. Že by to LG dokonce zvládlo lépe nežli Apple? Navíc hrany sklíčka kryjícího display jsou zaoblené – dříve se jako klad bral vystupující rámeček kolem displaye chránící display při položení telefonu např. na stůl zády nahoru. Skleněný povrch možná může být „hodnotný“ materiál, nicméně při použití na zadní straně mobilního telefonu silně nepraktický. 
– Může mi někdo vysvětlit jak display při téměř stejném rozlišení může být, cituji: „několikanásobně jemnější než na Galaxy Nexus“? Maximálně tam může být použita jiná matice, ovšem o několikanásobně větší jemnosti zřejmě nemůže být řeč. Si autor spletl asi s Full HD displeji. 
– Autor by např. mohl zmínit nevýhodu senzorů umístěných na levé straně od reproduktoru pro hovory (pro praváky). Při držení telefonu v landscape režimu bývá senzor okolního jasu zakryt rukou držící telefon a tím pádem je na dvě věci. Např. Samsung to u většiny svých high-end telefonů pochopil, především pak u Galaxy Nexu. 
– Při prezentaci notifikační diody a cca minutovém záběru na ni by bylo vhodné vyvolat na telefonu nějakou zmeškanou událost. Nevím co tam ten záběr demonstroval. 
– „Mnohem zajímavější je spodní strana…“, kde je pouze micro USB port :D.
– Okamžitě se jdu podívat na fotografie od LG, které jsou o level lepší nežli u Samsungu ;)
– Při výčtu všech superlativů autor nějak pozapomněl zmínit jejich velkou omezenost vnitřní pamětí telefonu, která není rozšiřitelná. 
– Kde je pohled do prostředí telefonu??? Stačila by např. krátká demonstrace jeho svižnosti… 

Video recenze hodnotím jako mnohem záživnější než strohý text oživený pár fotografiemi, ale prosím, podávejte relevantní informace. Recenze bez uvedení jediného záporu (možná by si bystrý pozorovatel všiml lehkého náznaku u zmínky o zadním reproduktoru, který byl však vzápětí omluven jeho vysokou hlasitostí) není recenzí, nýbrž reklamou produktu. 

Dobrý den,mohu Vás ujistit že se o reklamu rozhodně nejedná. V případě Gorilla Glass 2 netvrdím že se nemusíte bát žádného poškrábání, nýbrž nechtěného.Formulace týkající se displeje je opravdu hodně nešťastná, použité slovo mělo být „mnohem“. Díky mírně vyššímu rozlišení a jiné matici je displej opravdu m n o h e m  jemnější.Záběr na notifikační diodu měl původně zabírat blikající diodu, bohužel se tato snaha nevydařila, došlo k přijetí zprávy jiným zařízením.Fotografie jsou opravdu o třídu lepší než u Galaxy Nexu, vlastnil jsem oba telefony a fotografie z Nexu 4 jsou opravdu úplně někde jinde – Galaxy Nexus je pak dokonce úplně převálcován v případě nočních fotografií a fotografií za špatného osvětlení.Pohled do prostředí telefonu je chystán do dalšího videa, taktéž demonstrace výkonu telefonu při hraní her (které budou moci čtenáři domovského serveru sami vybrat). Pokud bude zájem může být video opět sdíleno i Dotekománií.Co se týče reproduktoru – jedná se skutečně o zápor, hlasitost však není omluva ale prostý fakt. Ještě se mi nestalo že bych přeslechnul notifikaci, zvonění či budík. Dalším zmiňovaným záporem je absence technologie USB On The Go.Každopádně děkuji za připomínky, které se pokusím využít při tvorbě dalších videí (toto bylo mé první delší video).Petr Kuchyňka

Martin Kolman

27. 12. 2012, 10:02

Díky za reakci. Zlepšení úrovně dalších Vašich videorecenzí byl také účel této kritiky ;) Přeji hodně zdaru! 

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim