reklama

Multi-Boot na Nexusu 7

Multi-Boot na Nexusu 7
2012-12-11T11:30:12+02:00
• 11. 12. 2012
2

Rádi využíváte na svém počítači nebo notebooku více systémů? K tomu většinou slouží dva postupy. Buď můžete mít několik systémů virtuálních, nebo můžete mít možnost nabootování zařízení do jakéhokoliv nainstalovaného systému. Právě druhá možnost by se mnohým líbila i na tabletu, který tak trochu k tomu vybízí.

Nexus 7 má dostatek výkonu pro jakýkoliv systém, a to i dokonce pro Ubuntu. Pro testování různých ROM nebo systémů jste většinou museli nahradit stávající systém, což obnášelo i smazání všech dat. Hlavně když jste se rozhodli pro otestování Ubuntu. Nyní se objevil nástroj, díky kterému budete mít možnost přeskakovat mezi verzemi systémů jednoduchým postupem.

Jmenuje se MultiROM a v současnosti se nachází stále v experimentálním stavu. Nedoporučujeme, abyste jej testovali, ale pokud se tak rozhodnete, buďte opatrní. Jeho hlavní předností je, že můžete mít na tabletu několik verzí Androidu a třeba i Ubuntu. Mezi nimi můžete poměrně jednoduše přeskakovat bez nutnosti mazat data. Sám nástroj nezasahuje do složky /system a systémy jsou uloženy v interní paměti.

v

To může být i nevýhoda, jelikož Nexus 7 se začal prodávat ve variantách 8 a 16 GB. Pokud ale máte 32GB verzi, tak se již nejedná o takový problém. Dokonce je v plánu, abyste mohli nabootovat systém z USB flash disku, ale zatím se jedná o vize do budoucna. Rozhodně to vypadá na zajímavé rozšíření možností tohoto referenčního tabletu. Existuje i šance, že se něco podobného objeví na Nexusu 10. Pokud vás tato novinka zaujala, tak si můžete přečíst vlákno na XDA Developers, kde najdete i postup instalace.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Miroslav Krebs

11. 12. 2012, 20:08

také bych uvítal tento DualBoot na svém tabletu Archos s 250GB  diskem

už kdysi dávno sem komentoval recenzi a psal sem, že by bylo fajn DualBootu Androidu a Windows..:) možná se to za chvíli vyplní…:)   Jk 1,4

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat