reklama

LiteON – zajímavý koncept mobilu a handsfree

LiteON – zajímavý koncept mobilu a handsfree
2012-12-03T07:30:10+01:00
• 3. 12. 2012
1

Pokud se podíváme do sekce konceptů smartphonů, většinou vidíme pěkné rendery mobilů, které neexistují, ale většinou ohromí svou krásou. Mnohdy jsou doprovázeny specifikacemi, jež často nejsou reálné. Někdy se potkáme také s konceptem, který vypadá natolik reálně, že pobouří celý mobilní svět. Nyní se podívejme na LiteON, který nabídne i zajímavou funkcionalitu.

O samotný mobil ani nejde. Jedná se zde spíše o možnost hands-free. Pokud patříte mezi ty uživatele, kteří potřebují telefonovat za jízdy, tak vás asi nebaví s sebou neustále tahat kus drátu se sluchátky a mikrofonem. Samozřejmě můžete využívat bluetooth příslušenství nebo máte vše zabudované v automobilu. Co tak mít všechno po ruce a přitom nikdy neztratit hands-free sluchátko?

Právě o tomto je tento koncept. Mobil v sobě obsahuje příslušenství, které lze jednoduše vyjmout a použít jej k telefonování. Po ukončení hovoru jej opět vrátíte do zařízení, kde se začne dobíjet. Zajímavé je, že v sobě skrývá i hlavní reproduktor pro samotný mobil. To není vše. Designér myslel i na využití v podobě portu pro přehrávaní hudby, kde bude stačit zastrčit sluchátka a následně se nestarat, ve které kapse máte mobil. Co říkáte na toto řešení? Osobně se mi líbí jeho jednoduchost a hlavně použitelnost.

Zdroj: yankodesign.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Tománek

3. 12. 2012, 14:18

Použitelné hlavně na monstra jako SGNote a podobně. Odvážný a dobrý počin, ale šloby zajít ještě dál, daleko dál….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim