reklama

Google zavádí kanál pro distribuci soukromých aplikací

Google zavádí kanál pro distribuci soukromých aplikací
2012-12-05T08:25:37+01:00
• 5. 12. 2012

Na blogu Google Enterprise se objevila zpráva o tom, že Google zavádí nový distribuční kanál, Google Play Private Channel, který by měl sloužit k šíření interních aplikací pro zaměstnance v rámci společnosti. Služba bude spjata s doménou společnosti, která se propojí s účtem a jakmile se pak zařízení zaregistruje pod danou doménou, přímo v rozhraní aplikace Google Play se zobrazí nabídka interních aplikací. Toto se zdá jako nejlepší způsob jak šířit aplikace určené pro vnitřní použití v rámci společnosti.

Odpadá tak starost s dalšími administrátorskými úkony spojenými s distribucí aplikací v rámci organizace. Jak již bylo řečeno, propojení bude fungovat na základě registrace domény, kdy administrátor organizace po přihlášení do účtu Google provede registraci a následně musí v ovládacím panelu účtu povolit Google Play Developer konzoli. Tato novinka jistě najde uplatnění v mnoha oblastech, jako jsou velké společnosti, školy a další.

Zdroj: googleenterprise.blogspot.cz

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim