reklama

Google vylepšil mobilní reklamu, bude se vám líbit

Google vylepšil mobilní reklamu, bude se vám líbit
2012-12-14T11:30:29+01:00
• 14. 12. 2012
1

Reklama v mobilních aplikacích od Googlu je mnohdy jediným zdrojem příjmů pro jejich tvůrce. Bohužel se také nelíbí uživatelům a někteří se rozhodli, že ji budou blokovat, ignorovat nebo se jí postaví jinak. Jedinou obrovskou nevýhodou takových reklam v aplikacích jsou náhodná kliknutí.

To zajisté znáte. Spustíte aplikaci a omylem kliknete na reklamu. Vzápětí se vám otevře webový prohlížeč a musíte dělat vše pro to, abyste okno zavřeli a případně se vrátili zpět do hry nebo aplikace. Je to opravdu nepříjemné a doplácí na to více stran.

Google analyzoval tato náhodná kliknutí, což nakonec vedlo k celkem zásadnímu ale jednoduchému rozhodnutí. Vloží jednu ověřovací vrstvu do reklam, čímž zabrání těmto nechtěným kliknutím. V principu to bude fungovat tak, že když kliknete na reklamu, tak se vám zobrazí vrstva, která se vás zeptá, jestli chcete opravdu přejít na stránku daného produktu.

Jednoduché a brilantní řešení, ale není to tak jednoznačné. Na základě analýzy zjistili v Googlu, jak se vyznačují náhodná kliknutí. Pokud tedy prstem spustíte reklamu na vnějším okraji, tak budete dotázáni. Pokud ale kliknete doprostřed daného banneru, tak se vás nikdo ptát nebude a zobrazí se vám reklama.

Ačkoliv mnozí z vás budou potěšení, tak se zajisté najdou nespokojení uživatelé. Rozhodně tato novinka, která byla v tichosti oznámena, je dobrou zprávou pro tvůrce a uživatele. Tento mírný kompromis může nakonec přinést více užitku, než se zdá.

Zdroj: googlemobileads.blogspot.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak to je supr.. stačí vymyslet takovouhle drobnost a hned to bude mít úspěch :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim