reklama

Google se zbavil divize Motoroly

Google se zbavil divize Motoroly
2012-12-20T14:17:45+02:00
• 20. 12. 2012

Když Google odkoupil Motorolu, tak se nějakou dobu spekulovalo o tom, že hlavním záměrem bylo získání patentů, kterých má poměrně velké množství. Nedávno se začaly objevovat zvěsti o tom, že se chystá k odprodeji divize Motorola Home, s čímž souvisí hlavně set-top-boxy.

Nyní je konec všem spekulacím a k prodeji opravdu došlo. Google se tak zbavil divize za poměrně slušnou částku. Ta činí 2.35 miliardy dolarů. Ačkoliv celý obchod by měl být dokončen až v průběhu příštího roku, tak se dá považovat za uzavřenou věc. Kupcem se stala společnost Arris Group.

Sice se tento obchod nijak nedotýká výrazně mobilního světa, tak určitý význam má v oblasti Google TV. Dlouho se spekulovalo o tom, že díky této divizi si Google bude moci vyrábět vlastní zařízení, ale zjevně je výnosnější si nechávat vyrábět  u jiných výrobců. Vše nyní nasvědčuje k pravý plánům s celou Motorolou. Asi nakonec zůstane jen část, která se přímo zabývá výrobou pro mobilní sektor. Jestli se zde odehrají nějaké významné změny, tak to ještě nevíme. Dokonce se zde neobjevuje ani nejmenší nástin budoucnosti.

Samotný mobil Nexus z dílny Motoroly je stále v nedohlednu, a tak se musím ptát, jestli má Google nějaké plány na oživení staré značky mobilů. Prozatím jsem viděl jen kroky, které značí ústup z trhu, ale mohu jen doufat, že se dočkáme velkého návratu. Byla by to ohromná škoda, kdyby se třeba neobjevil Google Razr Nexus s kapacitou baterie 4000 mAh.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat