reklama

Google Now obslouží více příkazů – rozebírání APK

Google Now obslouží více příkazů – rozebírání APK
2012-12-10T09:36:06+01:00
• 10. 12. 2012

Nedávno jsme se dočkali aktualizace aplikace Google Search, čímž vlastně došlo i k vylepšení Google Now. Aktualizace přinesla další rozšíření a to například v kartách, kde najdeme třeba narozeniny, akce v okolí atd. Myslelo se i na hlasové příkazy, a pokud máte mobil nastaven na angličtinu, můžete nadiktovat příspěvek pro sociální síť Google Plus nebo se zeptat, co je to za píseň.

Ačkoliv stále některé funkce nejsou určeny pro český jazyk, není důvod se nepodívat dále pod pokličku, co všechno v sobě Google Now skrývá. Web AndroidPolice se poměrně často zabývá rozebíráním aplikací a hledáním novinek, které nebyly ohlášeny. Ani Google Search se tomu nevyhnul a bylo objeveno přímo velké množství budoucích funkcí.

SMS

Aplikace obsahuje tři soubory nesoucí navíc slovíčko beta, ale to nás nijak nemusí tížit. Vypadá to, že přibude spolupráce s SMS zprávami, a to dokonce na úrovni odpovědí, čtení nebo volání na číslo, které vám zaslalo zprávu. Tuto funkci pravděpodobně uvítají řidiči.

<string name=“permission_sms_voice_notification“ />
<string name=“permission_sms_voice_notification_desc“>Allows starting up activity for handling sms notifications by voice.</string>

<string name=“sms_notification“>Text message. Say Google to continue.</string>
<string name=“sms_notification_action_choice“>Say call back, respond, or cancel.</string>
<string name=“respond“>Respond</string>
<string name=“call_back“>Call back</string>
<string name=“sms_reply_dictation_start“>Start dictating response.</string>
<string name=“sms_reply_action_choice“>Say okay, or cancel.</string>

Narozeniny

Nyní se vám zobrazí karta narozenin konkrétní osoby, ale tím to skoro končí. I v této sekci bude novinka a budete se moci hlasem podívat na bližší informace o daném člověku. Zde je asi zajímavější možnost hlasem dát příkaz a popřát mu. Dokonce budete moci využít i Google Plus.

<string name=“birthday_view_contact“>View contact</string>
<string name=“birthday_wish“>Wish happy birthday</string>
<string name=“birthday_wish_gplus“>Wish happy birthday on G+</string>

Facebook / Twitter

Nyní můžete jednoduše nadiktovat, aby mobil poslal příspěvek na síť G+. Stačí vyslovit „Post to Google Plus“ a text, který má odeslat. Zobrazí se vám výsledek a stačí jen kliknout pro odeslání. V další aktualizaci se dočkáme možnosti odesílat na Twitter nebo Facebook, ale při mém testování již fungoval příkaz pro Twitter.

<string name=“social_update_post_to_network“>Edit in %1$s</string>
<string name=“social_update_name_facebook“>Facebook</string>
<string name=“social_update_name_google_plus“>Google+</string>
<string name=“social_update_name_twitter“>Twitter</string>
<string name=“social_update_network_not_supported“>“Can’t post to this social network from this device.“</string>

Android@Home

Toto je už trochu zajímavější funkce, která by se měla aktivovat tehdy, když se vrátíte domů. Konkrétně by se mělo jednat zatím jen o pouhé rozsvícení světel, což je však stará záležitost, která by se mohla vrátit. Zřejmě se v budoucnu bude dočkáme komunikace a interaktivního chování Androidu, když přijdete domů.

<string name=“at_home_turn_on_lights“>Turn on the %1$s lights</string>
<string name=“at_home_turn_off_lights“>Turn off the %1$s lights</string>

 Tím asi výčet hlavních novinek končí, ale ještě se tu ukrývají maličkosti, jako je například hodnocení pro Play Store. Jedná se sice jen o ikony hvězdiček, ale může to znamenat i hlasové hodnocení. Jakoby se Google snažil zjednodušit i tuto triviální činnost.

Nyní si zřejmě budeme muset jen počkat, až Google přidá podporu českého jazyka. Prozatím máme smůlu, ale pokud jste zdatní v angličtině, tak všechny současné funkce můžete požívat. Dokonce i přispívání na Twitter, což ještě nebylo ohlášeno. Jak se díváte na tyto připravované funkce? Osobně mohu říct, že se čím dál více těším, až je budu moci otestovat v rodné řeči.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim