reklama

ComScore: Android přebírá žezlo na Britských ostrovech

ComScore: Android přebírá žezlo na Britských ostrovech
2012-12-20T10:30:46+02:00
• 20. 12. 2012

Společnost ComScore nedávno vypustila do světa zprávu zabývající se používáním chytrých telefonů v Evropě. Zjištění vyplývající ze zprávy je až překvapivé, jelikož právě Španělsku připisuje 63,2 % uživatelů s chytrými zařízeními. Stát uprostřed recese tak má největší nárůst chytrých telefonů v Evropě a navíc samotný trh také zažívá nejsilnější růst, a to 14,8 % v porovnání s loňským rokem.

Kalifornská společnost Apple nadále zůstává předním výrobcem ve Velké Británii s 28% podílem na trhu anebo 8,6 miliony uživately. Dotahuje se na něj Samsung s 24 %, dále následuje RIM s 15,2 % a HTC s 15 %.

Také společnost Sony se dostává na správnou vlnu ve Velké Británii, jelikož jejich model s námětem Jamese Bonda z rodiny Xperia nabírá na prestiži, a to se zřejmě částečně projevilo i v číslech prodeje, který za třetí čtvrtletí byl půl milionu prodaných zařízení. Sony bude muset více přidat v prodejnosti, pokud někdy bude chtít atakovat Samsung na první příčce s 3,2 miliony prodanými kusy zařízení, což je zhruba šestinásobek potřebný k dohnání v tomto čtvrtletí.

Z pohledu mobilních platforem jablečný iOS zabírá 28% podíl na trhu, za to Android od Googlu získává úctyhodných 46,6 % a představuje nejvýznamnější nárůst v průběhu roku, kde oproti loňskému si letos polepšil o 12,4 %.

Ze všeobecného hlediska, počet uživatelů s chytrými zařízeními v Evropě stouplo o 35 %, v říjnu loňského roku bylo aktivních 97,7 milionu zařízení, letos to bylo již 131,5 milionu. Jak jsme již řekli, tak Španělsko má největší nárůst uživatelů 63,2 %, následuje Velká Británie s 62,3 % a Francie s 51,4 %.

Další údaje společně s celou zprávou naleznete na stránkách společnosti ComScore.

Zdroje: intomobile.com, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat