reklama

Zvěsti: Google jako mobilní operátor

Zvěsti: Google jako mobilní operátor
2012-11-16T12:47:50+02:00
• 16. 11. 2012
5

Společnost Google se vryla do paměti každého člověka díky vyhledávači. V tuto chvíli je její záběr v působnosti daleko větší a mnozí uživatelé by nikdy neopustili mobilní systém Android, který se čím dál více stává obchodním artiklem této společnosti. Již před rokem se spekulovalo tom, že by se Google mohl pustit na nový trh a stát se mobilní operátorem.

V jistou chvíli se dokonce odhadovalo, že by se minimálně mohl stát aspoň virtuálem, ale nakonec vše utichlo. To hlavně z toho důvodu, že původní informace byla pouze jedna a nijak se neopírala o dobře informované zdroje. Nyní se objevují zvěsti z celkem dobrých zdrojů, byť jsou stále dosti nejasné.

S novými informacemi přišel Wall Street Journal, jehož reportér se dostal ke zdroji, který uvedl, že se zvažuje vstup nového operátora na americký trh. Konkrétně mělo dojít k jednání se společností Dish Network Corp, což je zatím poskytovatel satelitní televize. Ačkoliv je také uvedeno, že jednání nebylo nijak konkrétní nebo specifické, může to nasvědčovat tomu, že Google by mohl stát za novým operátorem společně s jinými partnery.

Pokud se na toto téma podívám v širších souvislostech, tak se mi možný vývoj nezdá až tak nereálný. V tuto chvíli Google nemá na starost jen vyhledávání a mobilní telefony. Vstoupil například do energetického průmyslu nebo do poskytování internetu se souvisejícími službami. Možná se jedná jen o další logický krok, ale rozhodně to není první pokus podobné společnosti.

Ačkoliv se vám to bude zdát až příliš nelogické, tak Google házím do stejné kategorie s Applem. V určitém pohledu si to mohu dovolit. Ještě před několika lety si Steve Jobs pohrával s myšlenkou vstupu své společnosti do světa mobilních operátorů. Dokonce se o tom i nedávno spekulovalo, ale firma zatím neučinila žádné kroky k realizaci. Aspoň o nich nevíme, byť má dostačující kapitál. Dočkají se v USA nového mobilního operátora pod taktovkou Googlu? Chtěli byste jej i u nás?

Zdroj: pocketnow.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Rozhodně ano … ať se ty tří zloději (Vodafone, T-Mobile, O2) třesou

Jan Polášek

16. 11. 2012, 19:12

To by bylo víc než zajímavé. Mít telefon od Googlu, Chromebook, většinu Googlích služeb a mnoho z toho zdarma přístupné zdarma v jeho síti. (zdarma by třeba byl jen internetový provoz aplikací z Chrome Storu na Chromebooku a pak všechny Google služby, vše ostatní normálně započítané do tarifu)

Pro mě ideální budoucnost

Ondřej Láznička

16. 11. 2012, 16:43

Jednoznačně pro … 

Martin Řehánek

16. 11. 2012, 15:52

V USA mi to je docela jedno. V Česku budu rád za cokoliv, co rozvíří stojaté vody a zapůsobí konkurenčním tlakem na rozvoj infrastruktury případně pokles cen. Ještě, že do toho jde PPF.

Vojtěch Pešek

16. 11. 2012, 15:16

Ano, kdyby nabídl zajímavou cenu telefonů a dobré tarify.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat