reklama

Chromephone: Android ve stylu Chrome OS

Chromephone: Android ve stylu Chrome OS
2012-11-16T11:00:52+02:00
• 16. 11. 2012
4

Androidu se musí nechat jedna vlastnost – přizpůsobitelnost. Pokud si dáte trochu práce, můžete vzhled celého prostředí změnit do stylu iOS, Windows Phone nebo čehokoliv jiného, co vás jen napadne. Nedávno jste si u nás mohli přečíst recenzi Chromebooku, jehož prostředí se zřejmě nelíbilo jen několika nadšencům. Pomalu vzniká projekt Chromephone.

Hned na začátku vás mohu ujistit, že to není zcela komunitní záležitost. Tentokrát se do toho zapojuje například i „Googler“ Zach Alcorn, který tak trochu podporuje tento nový projekt. Dokonce vytvořil první přibližný vzhled systému Android, který se opírá o vzhled Chrome OS.

Na obrázku výše vidíte jeho práci a, jak asi tušíte, ihned se toho chytla komunita. Na XDA Develepors se vytvořil přímo hon po něčem takovém. V tuto chvíli existuje vlákno, kde komunita neprosí jen o to, aby někdo začal pracovat na novém launcheru nebo skinu. Pomalinku se začínají objevovat i další návrhy a musím uznat, že i já bych takový vzhled vcelku uvítal.

Komunita jde o trochu dál a začala vytvářet i podobu služby Google Now, která mě uchvátila. Jedná se o čistý a jednoduchý vzhled, který v sobě kombinuje velmi příjemnou formou i barvy. Rozhodně se nejedná o nic přeplácaného, ale zároveň to přináší zajímavé oživení.

Po představení těchto grafických návrhů se rozrostl zájem a komunita přímo žadoní po něčem takovém. Co si myslíte vy? Za sebe mohu říci, že bych byl ochotný za takový vzhled i zaplatit. Bohužel zatím nevíme, jestli se Chromephone stane realitou  přímo od Googlu, ale pravděpodobně se dočkáme nějakého výsledku od komunity.

Zdroje: phandroid.com, forum.xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Polášek

16. 11. 2012, 19:24

Shut up and take my money!

Podle mě by bylo dobré, kdyby tohle Google promyslel po stránce UX i UI a pak s tím nahradil Androidí Holo.
na jednu stranu další zbytečná změna UI (změna 2.x->4.x byla teda potřebná, no…) ale na druhou stranu sjednocení UI s Chrome OS, což bude v době cloudu velká výhoda

Tomáš Frühauf

16. 11. 2012, 15:50

Je to přímo perfektní, nádhera! :)

Roman Kelíšek

16. 11. 2012, 14:30

Nevypadá to špatně.

Matouš Sloboda

16. 11. 2012, 14:21

Noo, vypadá to PERFEKTNĚ!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat