reklama

XDA Developers: OEM roku je Sony Mobile!

XDA Developers: OEM roku je Sony Mobile!
2012-11-16T14:06:03+01:00
• 16. 11. 2012

Vztahy mezi Sony Ericssonem a komunitou XDA Developers byly ještě před rokem na bodu mrazu. Však vzpomeňme na modely z roku 2010 a 2011, které nebyly po softwarové stránce v pořádku, a pokud ano, tak tehdejší SE zatnulo tipec aktualizacím. Dnes máme skoro rok 2013 a situace je diametrálně odlišná.

Jak se Sony chlubí na svých stránkách, tak opravdu získala cenu partnerství roku. Postoj společnosti k vývojářům se změnil a nyní udržuje s komunitou velmi dobré vztahy. Snaží se podporovat nezávislé vývojáře, poskytuje možnosti otevření bootloaderu a uvolňuje zdrojové kódy jádra pro své mobilní portfolio.

Pokud si pročtete diskuze na XDA Develepors, bude vám brzy jasné, že nejvíce probíraná témata, alternativní ROM a úpravy, se objevují v sekci pro mobilní telefony Sony. Velký dík si zaslouží i tým FreeXperia, který stojí za mnohými úspěšnými ROM pro Xperie. Možnost vyjádřit svůj názor má komunita i v anketě, kde Sony připadá nadpoloviční většina hlasů, čímž dává vývojářům najevo souhlas s jejich verdiktem.

V krátkosti si můžeme ukázat kroky, které Sony během roku udělala:

  • Uvolnění veřejné bety Androidu ICS pro Xperie, což nikdo jiný neučinil.
  • V dubnu uvolnění finálního ICS pro celou řadu roku 2011, opět nikdo jiný tak neučinil.
  • Sony Developer Relations tým umožňuje zapůjčení telefonů na testování.
  • V srpnu se stává Xperia S, jako jediná kromě rodiny Nexus, experimentálním zařízením AOSP
  • Podpora Xperií ze strany CyanogenMod a další…

Zdroj: developer.sonymobile.com

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim