reklama

Opera v tichosti spouští hudební službu

Opera v tichosti spouští hudební službu
2012-11-20T08:47:48+01:00
• 20. 11. 2012
2

Nedávno se Rusko dočkalo představení několika smartphonů od společnosti ZTE a nyní je svědkem další novinky, která v brzké době odstartuje v této zemi nečekaných možností. Zatímco my se modlíme, abychom měli k dispozici možnost nakupování hudby skrze Google Play Obchod, v Rusku se dočkají neomezené služby pro poslech a stahování hudby.

Za touto novinkou stojí přímo Opera, která ale nevlastní obsah, takže je pouze zprostředkovatelem. I tak se jedná o celkem významný krok a společnost má v plánu oslovit a získat do konce příštího roku přes 1,5 miliónu zákazníků. Nic není zadarmo, a tak i zde si budou muset zákazníci zaplatit za neomezenou hudbu. Měsíční poplatek bude činit 150 rublů, což je necelá stokoruna.

Díky této částce budou mít k dispozici kolem 2 miliónů skladeb od různých vydavatelů. Opera hodlá zaútočit na systémy Android, Windows Phone a iOS. U prvních dvou budou mít majitelé možnost hudbu streamovat a dokonce ji stahovat do zařízení. V případě iOS bude k dispozici jen streamování. Rozhodně se jedná o celkem zajímavý pokus a můžeme odhadovat, že Opera spouští tuto službu v Rusku jen pro testovací účely. Z nepotvrzených informací se vynořují indície, že by se nakonec mohla nová služba rozšířit i do jiných zemí. Bohužel se jedná o příliš nejasné zmínky, a proto mě nechávají chladným. Závidíte Rusům?

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

locomachine

20. 11. 2012, 23:03

To by mně zajímalo kdo z rusů bude platit 150rublů měsíčně za něco co tam nabízí tuna webů zdarma.

Igor Ďurček

20. 11. 2012, 16:14

Samozrejme… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim