reklama

Nokia Lumia 920 v náročném testu odolnosti

Nokia Lumia 920 v náročném testu odolnosti
2012-11-23T10:03:11+01:00
• 23. 11. 2012

Miluji testy odolnosti telefonů, které jsou s nárůstem podílu smartphonů na trhu s mobilními technologiemi stále více v oblibě. Kdo by přece neviděl rád například iPhone v mixéru, či Galaxy S II padající k zemi, nebo Nokii použitou jako kladivo na zatloukání hřebíků. Je to show, která má velice silný marketingový efekt, kterého si jsou výrobci vědomi, a tak se  předhánějí v tom, kdo telefon osadí odolnějším „gorilla glass“ sklem, či tělem z odolných a kvalitních materiálů.  Osobně jsem nikdy nad touto stránkou věci nepřemýšlel, telefon „používám“ a nepatřím zrovna mezi ty, kdo by jej dvakrát šetřili, ale hřebíky s ním zatloukat rozhodně nehodlám…

Ony testy odolnosti jsou logicky hodně nadsazené. Kdo by snad jen tak hodil telefonem proti zdi, tedy pokud toto nebude považovat jako jediný způsob kompenzace náhlého návalu vzteku? Kdo bude telefonem zatloukat hřebíky? Nebo snad jej přejíždět svým autem? Asi málokdo z nás. Tyto testy však mají velký vliv na vnímání značky uživatelem/konzumentem a do velké míry ovlivňují jeho rozhodování, jakou značku si koupit. Proto bych si, pokud bych se rozhodoval kupovat odolný telefon, nejspíš pořídil právě Lumii, která v testech odolává opravdu na jedničku. Jde o opravdového macíka (váží 185 g), a je tak logicky ve výhodě právě díky svým váhovým dispozicím. Pro ilustraci si můžeme vzít giganta co do rozměrů – Galaxy Note 2, který váží 183 g. Ne, toto není reklama na Lumii a Nokii obecně. Jsem srdcař do Androidu a svůj Galaxy S II miluji nade vše, ale Lumie jednoduše vyčnívá právě díky velice kvalitnímu dílenskému zpracování, jež představují jednolité tělo z polykarbonátu a kvalitní  ochranné sklo gorilla glass, které chrání samotný displej. Hoši z PocketNow si vzali právě Nokii Lumii 920 trochu do parády a rozhodli se ve videu ukázat, kolik potřebuje tento telefon k tomu, aby odešel do věčných mobilních lovišť. Dívejte se. Howgh.

 

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim