reklama

Microsoft je žalován kvůli dlaždicím

Microsoft je žalován kvůli dlaždicím
2012-11-03T12:17:45+01:00
• 1. 11. 2012

Za poslední týden jsme se dočkali dvou představení od redmondské společnosti. V prvním případě šlo o systém Windows 8 a RT a v tom druhém nám byl představen mobilní systém Windows Phone 8. Obě novinky mají společný design pro Metro a také obsahují LiveTiles. Jedná se o živé dlaždice, které mohou zobrazovat data z aplikací.

Právě ty jsou nyní hlavním problémem a podle společnosti SurfCast porušují patent  6 724 403. O ten společnost požádala již v roce 2000 a byl jí přiznán o čtyři roky později. To je ovšem celkem dlouhá doba a Microsoft zřejmě porušil práva této firmy. SurfCast požaduje finanční odškodnění za zneužití tohoto patentu a za nabádání vývojářů k používání dlaždic.

Právní experti ale nedávají této malé firmě žádnou šanci na úspěch, jelikož tento patent nikdy nebyl použit v praxi. Tudíž se může zdát, že si tu chce někdo jen namastit kapsu. I kdyby tento spor Microsoft prohrál, pouze zaplatí pokutu a odškodnění. Pokud by došlo až na zákaz užívání,  musel by znovu vymyslet něco zcela odlišného.

Zdroj: slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim