reklama

Finanční výsledky Sony za druhý kvartál

Finanční výsledky Sony za druhý kvartál
2012-11-01T11:00:53+01:00
• 1. 11. 2012

Sony je poslední dobou neustále ve ztrátě. Jen za minulý rok to bylo 5,7 miliardy dolarů a za poslední čtvrtletí 312 milionů. Proto se vedení rozhodlo zavést úsporná opatření, která jste mohli zaznamenat v našem článku o přesunu Švédské mobilní divize do Tokia. Ke všemu bylo v tomto roce propuštěno 10 000 zaměstnanců. Zdá se, že se tyto kroky začínají vyplácet, protože ve společnosti došlo k většímu poklesu nákladů na restrukturalizaci než před rokem.

Mobilní divize generuje stále lepší příjmy – téměř dvojnásobek loňských čísel. Další zlepšení se očekává díky novým akvizicím jako Gaikai, což je služba pro hraní her v cloudu obdobně jako u Onlive. Důležitou roli hraje podíl Sony ve společnosti Olympus, kde se stala největším akcionářem s téměř 10% podílem ve firmě. Nesmíme opomenout ani nové produkty, které zahrnují 4K televizory a revizi herní konzole Playstation 3. Zdá se, že Sony svítá na lepší zítřky.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim