Lumia 510 s Windows Phone 7.8 – jenom?

Lumia 510 s Windows Phone 7.8 – jenom?
2012-11-28T07:34:55+01:00
• 27. 11. 2012
3

Kdysi světový výrobce číslo jedna, dnes pouze dvojka. Tak se dá popsat firma Nokia, která zkouší novou strategii se systémem Windows Phone. Ještě nedávno mohla nabídnout poměrně malé množství novinek. V tuto chvíli ohromuje svět například modelem Lumia 920, kterým se zajisté zapsala do historie mobilů. Další očekávaný kousek je Lumia 510.

Už jen podle čísla můžete soudit, že se nebude jednat o nijak našlapaný model. Zapadá do kategorie velmi levných smartphonů a prozatím máme informace, že by se mohl prodávat kolem 200 dolarů. V základu dostanete displej s úhlopříčkou 4 palce a rozlišením 800 x 480 pixelů. Vše bude poháněno jednojádrovým procesorem s taktovací frekvencí 800 MHz, který bude podpořen 512 MB RAM a 4 GB interní paměti. Všemu bude dodávat energii baterie o kapacitě  1300 mAh. Prozatím se čeká na oficiální dostupnost a na trh by se měl dostat se systémem Windows Phone 7.5.

Jak se zdá, tak nakonec se bude prodávat rovnou s verzí 7.8, což je poněkud kontraproduktivní. Aspoň z pohledu zákazníků. Pokud si jej zakoupí s nejnovější verzí systému, tak již s největší pravděpodobností nezíská zásadnější aktualizaci. Dokonce byl zachycen na videu s WP 7.8.

Na druhou stranu asi nebude zajímat zákazníka, jestli se mu dostane nějaké aktualizace, když ve skutečnosti se bude jednat o nejlevnější smartphone se systémem z Redmondu. Odpovídá cenovka takovému modelu? Komu byste jej pořídili?

Zdroj: unwiredview.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Trošku zmatený článek. A předposlední věta: Odpovídá cenovka takovému modelu?…v článku žádnou cenovku nevidím…

Přemysl Vaculík

VIP 28. 11. 2012, 10:18

…mohl prodávat kolem 200 dolarů…

Peter Pavlovič

28. 11. 2012, 8:59

„Jak se zdá, tak nakonec se bude prodávat rovnou s verzí 7.8, což je poněkud kontraproduktivní. Aspoň z pohledu zákazníků. Pokud si jej zakoupí s nejnovější verzí systému, tak již s největší pravděpodobností nezíská zásadnější aktualizaci. “

Takže zákazník by mal chcieť staršiu verziu systému, aby mohol po zakúpení previesť update a byť spokojný, že dostal aktualizáciu? Nejak tomu nerozumiem :)

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat