reklama

Klesající loajalita iOS uživetelů

Klesající loajalita iOS uživetelů
2012-11-02T10:15:56+01:00
• 2. 11. 2012

Zdá se, že loajalita zákazníků ze Spojených států a Evropy k platformě iOS klesá. Ukazují to nejnovější analýzy firmy Strategy Analytics. Poprvé od vydání iPhonů v roce 2007 výzkum ukázal, že v obou regionech klesl počet vlastníků iPhonů, kteří uvedli, že si jako další mobilní telefon koupí opět iPhone. Loajalita zákazníků z obou regionů klesla pouze mírně a většina uživatelů iPhonu zůstane věrná společnosti Apple.

Podle poslední zprávy Laboratoře pro bezdrátové zařízení plánuje 88 procent amerických vlastníků jako další telefon opět iPhone. To je snížení o 5 % z původních 93 % v roce 2011. V Evropě byl pokles z 88 % v roce 2011 na 77 % v letošním průzkumu.

Ředitel Strategy Analytics poznamenal, že to demonstruje pokračující úspěch Applu v prodeji jejich existující uživatelské základně a také schopnost neustále přitahovat nové zákazníky. Navzdory tomu podotýká, že tento pokles je způsoben nedostatkem inovací Applu ve směru otevřenosti k zákazníkům v porovnání s jinými výrobci.

Předchozí studie zjistily, že vlastníci iOS zařízení jsou nejloajálnější ke své značce vzhledem k jiným značkám. Celkem 21 % z nich není ochotno přejít k jinému výrobci za jakoukoliv cenu. Majitelé mobilních produktů od Applu jsou této cupertinské společnosti o 52 procent loajálnější než uživatelé Androidu k výrobcům svých zařízení.

Zdroj: electronista.com

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim